Jump to content

Pióro Parker Premier Black Edition


patricooo

Recommended Posts

Dzień dobry, 

 

co sądzicie o piórze Parker Premier Black Edition. Miałem okazję nim pisać i przyznam szczerze, że jest bardzo wygodne, ale chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego piórka, ponieważ miałoby być ono przeze mnie mocno eksploatowane, do codziennego użytku. Czy piórko szybko się "zużyje"? Chodzi mi o wykończenia, które mogą się zetrzeć etc. Pióro do tanich nie należy i chciałbym, żeby pożyło kilka lat bez większych uszkodzeń. Nie znam się na piórach i będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Z góry dziękuję! :)

Link to comment
Share on other sites

Nie miałem tego Parkera. Widziałem na żywo, zmacałem. O wykonaniu to niech się wypowie ktoś, kto użytkuje, ale myślę, że większość forumowiczów się ze mną zgodzi, że w tych pieniądzach są o WIELE lepsze pióra, także pod względem wytrzymałości, efektywności i jakości wykonania. Gdybym miał kupować nowego Parkera, to byłby to wyłącznie Duofold.

Link to comment
Share on other sites

Nie piszę nim na co dzień, nie eksploatuję mocno, bo po prostu to nie jest dla mnie tani wół roboczy do pracy w biurze, gdzie pisadła potrafią się ręki nie trzymać. Szkoda mi go najzwyczajniej :) ślady palców widać, natomiast co do wykonania, spasowania i dopracowania nie mogę mieć uwag. Nie wiem, po czym @montero wnosisz, że są o WIELE lepsze, bardziej wytrzymałe, lepiej wykonane pióra za te pieniądze...? Brzmisz jak parkerofob lecący na opiniach przeczytanych w sieci i nie, nie zgodzę się z Tobą. Ba, nikt, kto bawił się przy okazji wielu spotkań moim egzemplarzem, nie podzieli Twojej opinii. Wręcz słyszałam, że jest z tym piórem naprawdę dobrze, że firma się postarała, że całe szczęście.

Stalówka F jest raczej mazakiem, ale to mało zaskakujące. Sekcja jest mosiężna, nie wiem jak to się będzie sprawdzało przy dłuższym pisaniu, czy nie będą się palce ślizgać :) wypisałam nim kilka tłoczków z wodoodpornym atramentem, bo ze względu właśnie na rozmiar stalówki nie przerywa podpisu i podaje atramentu godną ilość.

Jak dla mnie wykonanie i komfort są wspaniałe i wiem, że pióro u mnie pożyje wiele, wiele lat. Nie zamierzałam jednak nigdy robić z niego typowego woła do codziennego pisania i użytkowania tak jak Jinhao, wrzuconych luzem do torebki. No nie za taką kasę ;)

Link to comment
Share on other sites

Ej, @Ann, nie jestem żadnym Parkerofobem. Mam na stałe w piórniku Parkera 45, pisałem kiedyś Sonnetem (bardzo dobre pióro, zasłużona popularność) i choć Parker nie jest moją ulubioną marką, to pewne ich wynalazki uważam za bardzo dobre. Ale Premier jest dramatycznie przegięty jeśli chodzi o kwotę zakupu - przecież to jest blisko 1400 zł, jeśli mnie pamięć nie myli. Naprawdę sądzisz, że to uczciwa kwota za to pióro?

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem, czemu miałabym się czepiać wytrzymałości pióra wykonanego z mosiądzu. Do tego odpowiednio złota 18 stalówka, cały design i spasowanie pióra są na naprawdę wysokim poziomie. Czy cena przesadzona? Zapewne tak, jak większość piór obecnie produkowanych, o ile choć trochę marketingowego bełkotu za nimi stoi :) natomiast kategorycznie stwierdziłeś, że wiele firm, wiele piór, itd. Za współczesnego Omasa 360 zapłacisz blisko dwa razy tyle, a opinie to ona ma co najmniej mierne.

Link to comment
Share on other sites

Ba, nikt, kto bawił się przy okazji wielu spotkań moim egzemplarzem, nie podzieli Twojej opinii.

 

Ja się bawiłem tym modelem Parkera (także egzemplarzem Ann) i nie, nie podzielę. ;)  Pióro z bardzo wysokiej półki, eleganckie, świetnie wykonane, niezawodne. Desing - rzecz gustu, mnie ujęło wyjątkowo. Czy warte tych pieniędzy? Dla kogoś, kto może sobie pozwolić ich wydanie - na pewno tak. Gdybym planował zakup pióra w tej klasie, bez wątpienia wziąłbym Parkera Premier Black Edition pod uwagę. Może kiedyś.

 

Z tym, że - jeśli mam być szczery - Omasem 360 także pisało mi się wyśmienicie...

Link to comment
Share on other sites

Dobra, pasuje w tej dyskusji, bo mam wrażenie, że zaczniemy schodzić na poziom gustów. Licytacja na trwałość z MB czy Pelikanami w tej klasie może faktycznie nie mieć sensu, większość z nich to będą solidne pióra. Ja zostanę przy swoim - Wy przy swoim. Na podsumowanie powiem tylko, że miałbym co najmniej z dziesięć piór, które chętniej bym kupił za te i mniejsze pieniądze, zamiast Premiera.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Patrico wszystko zależy od tego jaka masz prace. I czy pióro będzie po użyciu w futerale, pudełku czy piórniku, czy też nie. Krótko mówiąc jak nie udezysz o nic piórem to pożyje kilka lat wyglądając elegancko. Nawet znacznie tańsze modele pożyłyby kilka lat.

Już któryś raz czytam o t, że za te pieniądze są lepsze pióra. Przypomina mi to fora polskie o samochodach, gdzie golf, bmw i audi to jedyne słuszne auta.

Edited by Kolektor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Przywołano moją recenzję. :) Pisałem ją już prawie 4 lata temu, niedługo po zakupie pióra. Dodam tylko, że mam je do dzisiaj i cenię sobie dokładnie tak samo jak w momencie pisania recenzji. Pióro ma najlepszą stalówkę jakiej miałem okazję używać. I akurat mojego Duofolda jakością pisania bije.

 

Nic się w piórze nie zużyło. Zresztą to trochę głupie pytanie - pióro jest zrobione z metalu, trudno o solidniejszy materiał. Jest ciężkie, więc raczej dla osób lubiących czuć pióro w ręku. Dla mnie jest to atut, gdyż mój charakter pisma ładniej wygląda przy piórze prowadzonym stabilnie po papierze aniżeli przy piórach leciutkich, nad którymi trzeba umieć panować.

 

Pytanie o zużycie pióra.... W sumie pióro po to jest aby go używać. A niech się trochę zużyje, będzie dostojniejsze, takie wysłużone. Poza tym, zanim to się stanie pewnie w domowej kolekcji przybędzie 10 innych piór, więc właściciel nawet tego pewnie nie zauważy. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...