Jump to content

Zapowiedź: Hobonichi Techo 2017


_Pióromaniak_

Recommended Posts

Bardzo ciekawy projekt, tylko... czy mi się wydaje, czy to sprawa oświetlenia podczas zdjęć, ale poprzednie strony przebijają, jakby papier użyty do produkcji był poniżej 80g. Zakładam, że wiedzą do kogo jest to produkt skierowany. Czy atrament nie będzie przebijać na druga stronę chyba, że nastawiają się na notatki długopisem. Cóż może będzie okazja gdzieś spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Hej Topaz!

 

Papier w Hobonichi to Tomoe River. Jest super lekki i super cienki (gramatura 52 g/m2). Uwielbiam Tomoe River za to, że jest odporny na strzępienie, przebijanie (widać cień liter z drugiej strony kartki) oraz podkreśla głębię kolorów atramentów użytych do pisania.

Dzięki Tomoe River Hobonichi ma kompaktowe rozmiary mimo, że zawiera 450 stron :).

 

Jak pisze się w Hobonichi? Sprawdź mój post: Porównanie: Dark Lilac, Ancient Copper, Florida Blue, Ama-Iro, Asa Blue w Hobonichi

 

Marcin

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Pióromaniak za wyjaśnienia. Chętnie przy okazji obejrzę, ale mi przebijanie (myślę tu nie o przebijaniu atramentu, a cienkości materiału) nie odpowiada, ciężko mi się przekonać do pisania, po już pisanym.

Ale jestem zaintrygowany papierem, bo wkoło na rynku coraz więcej papieru spulchnianego z Chin. Wydawcy wymuszają na papierniach, papierów tzw. objętościowych (książka ma 100 stron a wygląda na 300 stronicową, smutne ale prawdziwe).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Skusiłem się na Hobonichi 2017. Cóż mogę o nim powiedzieć. Mały bo A6. Kartki w kratkę, kratka 4 mm, czyli do japońskiej F-ki. Całkowita grubość kalendarza 13,5 mm. Cena wysoka, ale przez 12 dni nie kupiłem papierosów i zaoszczędziłem :-). Osobiście lubię kalendarze z sentencjami a ten mnie zauroczył.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...