Jump to content

Nowe pismo, nowe życie.


izzak22

Recommended Posts

Dzień dobry/Dobry wieczór.

 

Wiem, wiem... Pewnie zostane zniszczony za utworzenie takiego tematu ale piszę do państwa pewnie jako któryś tam z kolei w sprawie pisma na co dzień.

Ostatniego czasu nie mogę aż patrzeć na moje brzydkie pismo, po prostu mnie odrzuca... Wiadomo czasem w życiu trzeba coś zmienić. Tak więc chciałbym zmienić swój styl pisma jak i charakter... (Jestem ofiarą XXI wieku - komputeryzacji...)

Czytałem troszkę po waszym forum, lecz nie mogę odnaleźć właściwej drogi. Tak więc założyłem ten temat by doradzić się, jak wyćwiczyć pismo codzienne, jaką czcionke wybrać, oraz skąd takowe je brać?

 

Przepraszam jeżeli faktycznie zaśmiecam forum takim tematem, lecz tylko proszę o parę rad... Z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam! 

Link to comment
Share on other sites

Chyba palmer byłby najlepszy. Jest to styl stworzony pod kątem szybkości i czytelności na bazie spenceriana. Inną metodą może być np poprawa poszczególnych liter (ćwiczysz jak w 0). Możesz też ćwiczyć kaligrafię, ale wpływ na normalne pismo może nie być spektakularny. Podręczniki czy inne źródła powinieneś bez problemu znaleźć w internecie, czy nawet w tym dziale.

Link to comment
Share on other sites

Napiszę Tobie tylko, że do pewnych rzeczy albo ma się rękę albo nie. Ja z rozmaitymi pisakami w ręku spędziłem na pewno tysiące godzin ale do tej pory osiągnąłem tylko stopień lekko poprawny... pióro zawsze pomaga ale zestawu do kaligrafii raczej sobie nie zamówię ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A nie myślałeś o piśmie typu "print"? Napisałam na forum 3 posty, więc nie wypada mi dawać linków, ale prowadzę na FB grupę, w której pracujemy razem nad pismem ręcznym i właśnie się uczymy printu (to takie "drukowane" pismo, którego uczą się dzieci w Stanach). Jest estetyczne, proste, świetne na co dzień. "Pisanki" jak u kolegi powyżej to następny krok - no chyba, że od razu chcesz tego typu pismso ćwiczyć.

 

Nie rozgryzłam jeszcze forum, ale jeśli są tu wiadomości prywatne, to mogę Ci podac nazwę grupy (no chyba, ze można publicznie?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...