Skocz do zawartości

Nowe pismo, nowe życie.


izzak22

Polecane posty

Dzień dobry/Dobry wieczór.

 

Wiem, wiem... Pewnie zostane zniszczony za utworzenie takiego tematu ale piszę do państwa pewnie jako któryś tam z kolei w sprawie pisma na co dzień.

Ostatniego czasu nie mogę aż patrzeć na moje brzydkie pismo, po prostu mnie odrzuca... Wiadomo czasem w życiu trzeba coś zmienić. Tak więc chciałbym zmienić swój styl pisma jak i charakter... (Jestem ofiarą XXI wieku - komputeryzacji...)

Czytałem troszkę po waszym forum, lecz nie mogę odnaleźć właściwej drogi. Tak więc założyłem ten temat by doradzić się, jak wyćwiczyć pismo codzienne, jaką czcionke wybrać, oraz skąd takowe je brać?

 

Przepraszam jeżeli faktycznie zaśmiecam forum takim tematem, lecz tylko proszę o parę rad... Z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba palmer byłby najlepszy. Jest to styl stworzony pod kątem szybkości i czytelności na bazie spenceriana. Inną metodą może być np poprawa poszczególnych liter (ćwiczysz jak w 0). Możesz też ćwiczyć kaligrafię, ale wpływ na normalne pismo może nie być spektakularny. Podręczniki czy inne źródła powinieneś bez problemu znaleźć w internecie, czy nawet w tym dziale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Tobie tylko, że do pewnych rzeczy albo ma się rękę albo nie. Ja z rozmaitymi pisakami w ręku spędziłem na pewno tysiące godzin ale do tej pory osiągnąłem tylko stopień lekko poprawny... pióro zawsze pomaga ale zestawu do kaligrafii raczej sobie nie zamówię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A nie myślałeś o piśmie typu "print"? Napisałam na forum 3 posty, więc nie wypada mi dawać linków, ale prowadzę na FB grupę, w której pracujemy razem nad pismem ręcznym i właśnie się uczymy printu (to takie "drukowane" pismo, którego uczą się dzieci w Stanach). Jest estetyczne, proste, świetne na co dzień. "Pisanki" jak u kolegi powyżej to następny krok - no chyba, że od razu chcesz tego typu pismso ćwiczyć.

 

Nie rozgryzłam jeszcze forum, ale jeśli są tu wiadomości prywatne, to mogę Ci podac nazwę grupy (no chyba, ze można publicznie?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...