Jump to content

Witam


Mcarto

Recommended Posts

Witam

Mam na imię Artur.

Rok temu po dłuższej przerwie w nauce ukończyłem studia podyplomowe i ponownie podczas wielu godzin notatek zapragnąłem uzbroić się w pióro wieczne.

Rozmaitych piór dość często używałem w podstawówce i szkole średniej bo mniej męczyła mi się ręka i o wieele lepiej panowałem nad swoimi kulfonami ale potem przyszły studia i praca, rozmaite stare dokumenty + bloczki samokopiujące więc pióro poszło w odstawkę ale nie zapomniałem o nim zupełnie.

 

Kupiłem sobie na początek pióro Jinghao 126 bo moj stary piórnik pozostał w Polsce (Hero 616?, Parker Vector+ 2-3 no-name) ale jestem z niego do końca zadowolony.

Zacząłem czytać o piórach i atramentach i nawet nie zdałem sobie sprawy kiedy zamówiłem Pilota Metropolitan i Sailora HighAce Neo :) Wybór był b. trudny bo na rynku jest tyle pięknych piór które też chciało by się przetestować ;)  

 

​Myślę, że w odpowiednim towarzystwie lepiej zapoznam się z tematem :) 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

znam ludzi którzy mają pióro, ale mało znam ludzi którzy maja dwa, zaraz opanowuje ich pióroza - choroba posiadania coraz to nowych piór. Ostrzegam ;).

Metropolitan to świetny wybór i może być początkiem małej kolekcji. jak kupisz drugi, możesz wymieniać między nimi kolorowe części.

 

Powodzenia w pisaniu.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję:)

 

Na razie doszedł Metropolitan i jestem b. zadowolony. Na zwykłym papierze zostawia taką kreskę jaką lubię na lepszym Oxforda to trochę cienkopis ale ok. Słyszalnie drapie bo to cieńka stalówka ale to nie pierwsze podobne u mnie - polubiliśmy się :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...