Skocz do zawartości

Faber Castell Basic Metal EF


Polecane posty

Tak Jak w temacie miałem robić konwert plumixa do Pilota MR ale mam trochę więcej kasy około 140 -170 i mam możliwość kupić Faber Castella Basic Metal o rozmiarze EF miał ktoś z tym piórkiem do czynienia? plumixem się nie da rady pisać głównie ze względu na to ścięcie. Grzbietem sunie idealnie ale czasami jest za sucho i przerywa :/ Taki rak... :'(

Za chwilkę wstawię próbkę pisma żebyście wiedzieli jakiego rozmiaru potrzebuję i żeby nie drapało. Treści nie musicie oceniać bo to amatorski wiersz dla ukochanej xD

 

#EDIT:
thumb.png

 

Pisałem to Plumixem bo na takiej linii mi zależy zwłaszcza ostatni akapit bo to ustrojstwo zaczęło mi drapać papier w środku :/ dlatego też odpuszczę sobie konwersje. Na treść nie patrzcie na pismo też kaczka z której pióra zrobiłbym "a la pisadło" napisała by ładniej :D

Edytowano przez seweryn2422
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani xD

Pelikan 4001 Brilliant Black

To normalna cena za atrament. Zawsze mogłem zaproponować Caran d Ache Cosmic Black, ten to ma cenę.

Poza tym zauważ, że cena Edelsteina od 4001 jest tylko 2 razy większa. Dopłacisz 30 zł i masz o wiele lepszy atrament.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec krótki teścik jak się tym pisze, spodziewałem się czegoś lepszego za 100zł a wychodzi na to że nie doceniałem Hero 907 :) Mimo wszystko zobaczymy ile nim popisze a będzie miał od samego startu pod górkę :D Za duży przepływ powoduje grubszą kreskę sami zobaczcie
07ec8e4255169.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbka pisma wcale nie przypomina rozmiaru M, przynajmniej na moje oko. Pilot zawsze bedzie miał cienszą kreskę ponieważ japonczyki mają inną rozmiarówkę ich F to nasze (europejskie) EF. Myślę że zmiana atramentu może pomóc. Ogólnie to bardzo dobre pioro jest, jestem z niego zadowolony mam F. Znajomemu kupilem też F i również jest zadowolony. Moje jest zatankowane Stormy grey GVFC, znajomego Pelikan Edelstein Sapphire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbka pisma wcale nie przypomina rozmiaru M, przynajmniej na moje oko. Pilot zawsze bedzie miał cienszą kreskę ponieważ japonczyki mają inną rozmiarówkę ich F to nasze (europejskie) EF. Myślę że zmiana atramentu może pomóc. Ogólnie to bardzo dobre pioro jest, jestem z niego zadowolony mam F. Znajomemu kupilem też F i również jest zadowolony. Moje jest zatankowane Stormy grey GVFC, znajomego Pelikan Edelstein Sapphire.

O kurcze, to chyba jakaś nowość:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem atramentu ale znalazłem naboje duże z Pelikanem 4001 brillant black i w miarę fajnie pisze ale denerwuje mnie ten masakryczny przepływ. Mi to też nie wygląda na M ale coś pomiędzy F a M a stalówka EF. Myślę że to nie wina stalówki tylko raczej ilości atramentu podawanej na papier. Skoro przy papierze 90g/m^2 widać przebicia (no wiem hero to nie atrament ale na test go użyłem bo był pod ręką i już wypłukałem solidnie a teraz czerpie ze źródełka Pelikanów) to przepływ jest ciut za duży. Atrament w piórze poprzednim zasychał 3-4 sekundy i to było okay :) Spodziewałem się że to będzie mokre piórko i mi to nie przeszkadza ale te przebicia są nieco wkurzające :) Macie jakieś patenty na to żeby coś z tym przepływem robić i nie zaszkodzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Wypisałem duzy naboje zalany hero przepłukałem i pisze teraz pelikanem 4001 długi nabój sie kończy i juz jest coraz lepiej co jest dosyć radosną nowiną. A ze pelikan to moj ulubiony atrament to juz zamówiłem 250ml za 60zł a mialem brać 1000ml bo moja luba została przekonana do piórka xD Ona ma jakieś takie zwykłe pióro ale juz jej zamówiłem Lamy'e LH

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podsumowując. F-C Basic Metal EF jest (ograniczmy trochę tą powagę) zajebisty! Rozpisał się przy okazji doszedł atrament w ilości wystarczającej 250ml Pelikan 4001 Brilliant Black który w zasadzie jest mniej czarny jak Hero bo to czarna czerń - sam szatan by czarniejszej nie upłynnił pewnie (joke!) ale bardzo mi się ten z Pelikana podoba. Wypisałem już 4 długie naboje które dolewam strzykawką wcześniej w nich też był ten sam Inkaust także nic się gryźć nie powinno :).

Pióro z moim zdaniem F/M pisze jak F/EF bardziej w stronę F i tak chyba już dostanie. Wali na mokro i schnie to około 10-20sekund ale też wygodnie się pisze więc do szkolnych notatek spełnia się idealnie (odpukać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...