Jump to content

Pióro szkolne


Recommended Posts

Witam,

w związku z jakże szybko zbliżającym się nowym rokiem szkolnym poszukuję kolejnego pióra. Jak do tej pory pisałem Pilotem MR i oceniam je bardzo pozytywnie, jednak poszukuję nowego pióra. Jedyne zastrzeżenia do Pilota to że czasem nie "startował" od razu, wymagał lekkiego rozpisania. Budżet to ok 150zł, a wynika to z tego, że pióro w szkole niestety może dosyć szybko zakończyć swój żywot np upadkiem na podłogę. Dziennie wypisuję cały tłoczek więc jest to stosunkowo sporo. Na wstępie muszę jeszcze powiedzieć że Lamy Safari odrzucam z racji zbyt niskiej masy, interesowałby mnie jednak model Al-Star. Na plus możliwość wymiany stalówki. Moją uwagę przykuły również dwa modele Watermana - Graduate oraz bardzo często polecany jako "wół roboczy" model Hemisphere. Od pióra oczekuję pisania również na gorszej jakości papierze i przede wszsytkim płynności, tak by pisało od razu po przeciągnięciu go po papierze.

Pomożecie w wyborze? :D

Link to comment
Share on other sites

Hej Qubek,

 

Lamy Al-Star lub Faber-Castell Basic będą bardzo dobrym wyborem. I w jednym, i w drugim przypadku stalówki mnie nie zawiodły. Al-Star dostępny w zatrzęsieniu kolorów, Basic w podstawowej tonacji, ale pod względem jakości oba są super. Hemisphere to też dobra propozycja, ale o nieco innej charakterystyce - ze stalówkami bywa różnie. Waterman Hemisphere jest trochę droższy, ale odrobina cierpliwości na portalach aukcyjnych może się opłacić :).

Link to comment
Share on other sites

Z kolorami Lamy Al-Star jest tak, że ogólnie jest ich bardzo dużo, ale spora część z nich to edycje specjalne z minionych lat. Obecnie w ofercie znajduje się 7 kolorów:

  • Charged Green (edycja specjalna 2016)
  • Bluegreen
  • Ocean Blue
  • Graphite
  • Black Purple
  • Black

Gdzieniegdzie można jeszcze upolować Copper Orange.

 

Niezależnie od tego, czy sięgniesz po Lamy Al-Star czy Faber-Castell Basic, rozważ wymianę stalówki w Twoim Pilocie MR. Jest zwyczajnie wadliwa. Powinna startować od razu, na praktycznie każdym papierze.

Link to comment
Share on other sites

Co do Pilota są to w zasadzie pojedyncze przypadki, aczkolwiek pomyśle o tym.

Właśnie urzekł mnie color Cooper Orange ale jedyne pióro jakie znalazłem to M-ka. Interesowałaby mnie F, ew EF. W teorii można stalówkę zakupić oddzielnie jednak wychodzi to stosunkowo drogo.

K

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...