Skocz do zawartości

Do czego właściwie potrzebne Ci pióro?


Kleks

Polecane posty

Ja mam zawsze fazę na pióro jak się czegoś uczę poza domem.  Nie potrafię dokładnie tego wyjaśnić... na pewno piórem ładniej piszę to fakt i dlatego sporo mim pisałem w szkole a dwa to chyba jest to forma relaksu/rozpraszacza - taka zabawka w ręku.

Długopis mam jeden od 15-tu lat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej, …bo tak ! Do pisania ! To jednak za mało.

Pióro podkreśla indywidualność, charakter i to, że mamy w dłoni coś, czego inni nie używają. Długopis jest popularny, jak proszek do prania i papierosy

(nie, nie chcę urazić miłośników długopisów. Myślę o tych długopisach – pisadłach po 2,50).

Pióro, to po części Ja. To moje pozytywne ego, niezależność, trochę odmienność. To moja chwila przeznaczona dla myśli, które przelewam na papier. To słowa, które łączą się w zdania. To kilka szybko skreślonych notatek. To zamaszysty podpis. To taka niewidzialna nić, łącznik pomiędzy mną a kartką papieru.  To takie „opatrywanie pęknięcia” między myślami a dłonią. Myśli, które musimy połączyć, bo mamy taką potrzebę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Montero, nie było mnie przez jakiś czas, więc dopiero teraz odpowiadam. Oczywiście, że można wiedzieć. Aktualnie piszę cztery rzeczy, równolegle ze sobą. Pierwsza, to pamiętnik z czasów minionych, od najwcześniejszych lat, które pamiętam. Piszę go, żeby zabezpieczyć pamięć o przeszłości, zanim dopadnie mnie skleroza. Druga, to pamiętnik na bieżąco. Trzecia, to po prostu świat według mnie. Coś, jak Świat według Clarksona, czyli co myślę na parę tematów. I wreszcie czwarta, najważniejsza, to książka, którą próbuję napisać. I to tu ostatnio tak zaszalałem. Niestety mam normalną pracę (jak większość z nas), więc nie bardzo mam czas na pisanie tak dużo, jak bym chciał. A jak się wraca do domu, po dziesięciu godzinach, to się już nie chce nic. Piszę więc trochę w pracy (z przyczajki) i w weekendy.

 

I rzeczywiście, gdybym używał długopisu, to nawet nie miałbym się jak podrapać po... :D

 

Pozdrawiam wszystkich. Ciebie też Brunner :D

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro zupełnie inaczej leży w dłoni, kiedy nim piszę to robię to jakoś... bardziej świadomie. Co ma wpływ na urodę pisma:) Piszę piórem w Bullet Journalu, ćwiczę print (a niedługo się biorę za przedwojenną kaligrafię :bunny01:), w zasadzie dużo piszę ręcznie i prawie zawsze piórem. Uwielbiam atramenty, dobre notesy, nieprzebijające kartki - na szczęście są ludzie, którzy to rozumieją, chociaż niekoniecznie w moim najbliższym otoczeniu :lol: I dzieci też zaraziłam piórami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...