Skocz do zawartości

Pióro EF do 80zł


Polecane posty

Jak w temacie poszukuję pióra którym można stawiać możliwie jak najcieńszą linię. Aktualnie jestem początkującym "pisarzem?" - uczę się :)

Pierwsze moje pióro - porażka Zenith Omega kreska za gruba skrzydełka stalówki przerośnięte - brzydal którego po rozjechaniu się stalówki wywaliłem do śmieci po tygodniu łagodnego pisania bez dociskania.
Od roku piszę tanim piórem z eBay'a miałem na PayPalu około 2$ i jak na pióro z kraju ogólnie pojętej tandety Hero 907 (zabudowane metalowe) doszło w jednym kawałki i pisze dobrze ale jak dla mnie za grubo - oczywiście znalazłem i na to rozwiązanie mianowicie piszę stylem grzbietowym ale poszukuję czegoś czym będę mógł pisać (a piszę ładnie ale małe literki) cieniutko. Papier 90g/m2 w zesztach z serii black&blue super smooth więc kartki chłoną atrament szybciutko i pióro po nich płynie więc może być i "drapieżnik".

Zastanawiałem się nad dwoma piórkami:
Pilot Plumix ze stalówką EF
Pilot 78g stalówka F

Na temat drugiego są różne opinie pierwszy jest natomiast typowo szkolnym piórem z plastiku i boje się że zbyt mocne dokręcenie sekcji albo noszenie w torbie je połamie hero 907 jest metalowe i troszkę cięższe a lubię czuć ciężar ale bez skuwki.

maksymalnie jestem w stanie do 100zł wydać. Proszę więc jeżeli znacie takie pióra bo ja jeszcze zbyt mało o wszystkich wiem o odpowiedzi ale propozycje poczekaj odłóż sobie więcej np 120 i kup (...) odpadają

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy Safari EF na pewno znajdzie się poniżej 100PLN. Może za 100PLN będziesz miał to pióro i konwerter.

Lamy al-Star też występuje ze stalówkami EF, normalna cena to 125PLN ale czasem można trafić na wyprzedaż.

 

Moja lepsza połowa ma Lamy al-Star EF, jeśli używa się go codziennie to jest OK, pisze cienko i nie drapie, ale zostawione na tydzień z Sailorem Tokiwa-Matsu potrafi zasychać. Safari ma identyczną sekcję i stalówkę jak al-Star.

 

Zła wiadomość dla Ciebie, Lamy Safari i al-Star są lekkie.

 

Bardzo chciałbym polecić Ci Pilota, ale nie mogę. Gdyby Pilot zdecydował się dystrybuować w Polsce model MR ze stalówką F, byłby on idealny,  pióro ma wyczuwalny ciężar, a stalówki Pilota są więcej niż OK; niestety Pilot uparł się aby model MR sprzedawać wyłącznie ze stalówką M, która odpowiada europejskiej F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te Lamy Safari ma profilowany chwyt czy normalne okrągłe? Nie wiem czy wiesz jak wyglada Hero 907. Trzyma się je jak długopis średnica tak na oczko 7-9mm. Jeżeli nie znajdę nic podobnego to pewnie pozostanę w stylu grzbietowym. Hero 907 ma nawet ładne kształty i zabudowaną stalówkę ale podejżewam że może mnie w najbliższym i nieoczekiwanym czasie zawieść wypowiadając swoje ostatnie kleksy na wzór słowa "Amen."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem po taniości Plumixa EF zobaczę jak się będzie sprawował na razie mam to Hero 907 więc mam czym pisać. Jak będzie pisało tak sobie to zamówię Pilota MR z byle jaką stalówką też po taniości i zrobię konwersje :D chyba że są jeszcze jakieś propozycje taniego pióra cienkiego w trzymaniu i metalowego (nie lubię olbrzymów) do konwersji stalówki z plumixa ef?

Szukam czegoś metalowego o podobnych drobnych rozmiarach:
 

thumb.pngdługość około 13cm szerokość około 1cm uchwyt 0,8cm

Edytowano przez seweryn2422
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Plumix EF to będzie chyba zostawiał kreskę cieńszą od włosa. Miałem M-kę i była strasznie cienka.

Oj to nawet dobrze ja piszę wręcz maczkiem litery na pół kratki cyfry i takie jak k,l,t,d,p,h etc. na kratkę także mogę skrobać papier mam dobry super gładki z interdruku serii black & blue i 2 zeszyty jeden 160k b5 black & white do polskiego to może być mniej gładki i drugie pióro stalówka M (grzbietem F) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot metropolitan ze stalówką F pisze cieniej niż Jinghao 126 ze stalówką F - mocniej też drapie na każdym papierze.

 

Lubię cienko a F-ka Pilota to maksymalnie cieńka linia jak dla mnie - wymaga już dobrego (nasyconego) atramentu aby pismo było wyraźne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...