Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pióra


Szura

Polecane posty

Cześć. Przyszłam do Was z prośbą o radę. :) Mam starego Parkera Vectora, ostatnio sprawiłam sobie Lamy Safari, pisze mi się nimi bardzo przyjemnie. ALE ostatnio w łapki mi wpadł Waterman Phileas i zakochałam się w tym, jak miękko sunie po papierze, jak masełko. Pisze mi się nim zdecydowanie lepiej, jednak mam dwa zastrzeżenia, mniejsze i większe. Przede wszystkim, choć jest piórem dość lekkim, w porównaniu do moich powyższych jednak swój ciężar ma i nieco mi to przeszkadza. Mniej ważne, ale jednak denerwujące - WYGLĄD. No po prostu mi się strasznie nie podoba. :D Preferuję pióra prostsze, nie takie 'na bogato' (chociaż Cross Botanica podbiło moje serce, tylko nie mam pojęcia, jak pisze). Może po tym opisie moglibyście podsunąć jakieś propozycje? Chciałabym się zamknąć w ok. 250zł (lub mniej ;)). 

 

Podoba mi się np. Faber Castell Loom, ponoć pisze bardzo miękko, tylko nie wiem czy też nie będzie za ciężkie?

Z lżejszych podoba mi się Pilot MR Crocodile, ale z kolei nie wiem, jak pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z dwoma egzemplarzami pióra Pilot MR, oba pisały bez zarzutu, choć raczej sucho, jednak nie było to problemem, bo stalówki były bardzo gładkie. FB Loom ze stalówką M mam od niedawna, pisze naprawdę bardzo przyjemnie, a wagi tego pióra w żaden negatywny sposób nie odczuwam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...