Skocz do zawartości

Jakie pióro wieczne do 400 zł?


Mahal

Polecane posty

Witam,

 

Do pisania codziennego używam Watermana Hemisphere CT, do podkreśleń Parkera Urban.

Postanowiłem po latach zainwestować w jakieś bardziej reprezentacyjne pióro do podpisów - używane praktycznie co dzień, natomiast nieprzesadnie eksploatowane.

 

Na razie mój wzrok padł na:

- Parker Sonnet laka czerwona GT 399zł.;

- Sheaffer Intensity 9231 niebieskie paski (zakręcany metalowy korpus!) 229zł. - przy czym tu boję się trochę wykonania;

- Kaweco DIA2 czarno-złoty (nie do końca wiem, czy to wersja złocona, bo w opisie sklepu jest drobna rozbieżność) 380zł.

 

Czy szacowne grono forumowych bywalców pomoże w wyborze / doda jakąś opcję, o której nie mam pojęcia?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Sonnet to badziewie. Badziewi nie kupuj. Cena jest z kosmosu, a jak nie będziesz nim codziennie pisać to Ci zaschnie.

 

Intensity to świetne pióro. Metalowe, czyli przeżyje niejeden upadek, a w dodatku zakręcane. Stosunek cena/jakość w tym przypadku jest najlepsza spośród tej trójki

 

Kaweco Dia2 to dość drogie pióro. Stalówki Kaweco to troche jak lotto. Raz trafi się świetna, a drugim razem nie będzie pisać wcale. Jeśli trafisz na dobrą stalówkę, to będzie się sprawdzać najlepiej z tej trójki. 

 

Zastanów się też nad piórem Waterman Charleston.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię Sonnety i muszę przyznać, że określanie ich badziewiem mija się z moimi doświadczeniami, które są zgoła inne. Cena (399,00 zł) jest wygórowana, ale akurat te pióra można nabyć nowe za mniej więcej połowę podanej kwoty. Wystarczy cierpliwość i śledzenie portali aukcyjnych. Sonnety często są kupowane na prezenty i chwilę potem wędrują pod młotek. Ale, ale! Uwaga na podróbki!

 

Popatrzcie na zbiory Sonnetów Alveryna lub moje:

 

Sonnet_Fougere_Chinese_Laque2.jpg 

Parker_Sonnet_Fougere.jpg 

parkersonnetcrocodilevermeil.jpg
 

Nie tylko doskonale sprawdzają się jako pióra do codziennego użytkowania, ale też świetnie się prezentują. Projektował je Geoff Hollington, czyli ten sam człowiek, którego ręka nakreśliła Frontiera i Parkera 100 (o tym, co z 100 zrobili inżynierowie, to inna historia). Z niecierpliwością czekam na pojawienie się na moim biurku egzemplarzy kolejnej serii, wprowadzonej pierwotnie tylko na rynku japońskim, a obecnie również w Europie (trafia już do polskich sklepów).

 

Do 400 zł można przebierać. Delta (Unica), Faber-Castell, Pelikan (tłokowy system napełniania), no i pióra stare. Te ostatnie nie mają sobie równych (np. Pelikan 400 z lat 50.).

 

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię Sonnety i muszę przyznać, że określanie ich badziewiem mija się z moimi doświadczeniami, które są zgoła inne.

Moje określenie odnosiło się do nowych Sonnetów. Nigdy nie pisałem starszymi produkcjami, więc nie mam porównania. Powiedz mi tylko taka rzecz - czy te których używasz mają te dziurę w skuwce?

Moim zdaniem współczesny Sonnet nie jest wart nawet 50% ceny sklepowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

Trochę się w tej cenie nastawiam na stalówkę pozłacaną, ale z drugiej strony w cenie mieści się też Sheaffer Taranis, który zbiera dobre recenzje (tylko ten ogromny napis jakoś mnie odrzuca).

Pelikan M150, Faber Castell Ondoro i Ambition (tu też stalowe stalówki), Charleston przekracza budżet, ale też wchodzi w grę... Głowa mała :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty wiesz ze pozłacana stalówka też jest stalowa? Ona po prostu jest pokryta złotem, ale to ma za zadanie tylko zmienić kolor. Nie różni się niczym od stalowej. Stalowke z litego złota ma Charleston.

Wiem, ale jeśli dobrze to rozumiem, to i tak szanse na rdzę są mniejsze, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 400 zł można przebierać. Delta (Unica), Faber-Castell, Pelikan (tłokowy system napełniania), no i pióra stare. Te ostatnie nie mają sobie równych (np. Pelikan 400 z lat 50.).

 

Powodzenia!

 

Dzięki!

Unica jakoś mi wizualnie nie podchodzi, FC - Ambition Pearwood biorę pod uwagę, z Pelikana M150, tak jak pisałem (tłoczki mi nie straszne, naboi nie używam, we wszystkich piórach konwertery).

 

A może Lama? Studio nowa się mieści w budżecie. Albo używana 2000?

W sumie tego piórka nie widziałem na żywo, a z recenzji wideo wynika, że nawet zgrabne. Dzięki!

 

Mój Parker Millenium już jest mocno wysłużony (jak widać na załączeniu), generalnie chciałem teraz coś niestalowego, ze stalówką M (tutaj polecany przez ArielN Sonnet też fajny, ale stalowy jednak tańszy od pozostałych modeli z serii - musiałbym się trochę naszukać  :/)

 

Pi%C3%B3ra.jpg

Coś ktoś jeszcze podpowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

Trochę się w tej cenie nastawiam na stalówkę pozłacaną, ale z drugiej strony w cenie mieści się też Sheaffer Taranis, który zbiera dobre recenzje (tylko ten ogromny napis jakoś mnie odrzuca).

Pelikan M150, Faber Castell Ondoro i Ambition (tu też stalowe stalówki), Charleston przekracza budżet, ale też wchodzi w grę... Głowa mała :(

Ja natomiast za te pieniądze proponuję zamówić coś w Japonii. Obecny kurs dolara pozwala na wiele :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój sie wykonania w Intensity! Jest świetne. Przewinęły mi sie przez ręce 3 egzemplarze i każdy był rewelacyjny (no, poza ostatnim w którym stalówka była nieco suchsza niż w pozostałych).

Bardziej bym zwrócił uwagę na chromowaną sekcje, troche śliska, ale nawet ja sie przyzwyczaiłem :)

Aczkolwiek za 4 stówki to już można przytulić Pelikana M200 z jakimś małym rabacikiem... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast za te pieniądze proponuję zamówić coś w Japonii. Obecny kurs dolara pozwala na wiele :)

Jakieś konkrety?

 

Nie bój sie wykonania w Intensity! Jest świetne. Przewinęły mi sie przez ręce 3 egzemplarze i każdy był rewelacyjny (no, poza ostatnim w którym stalówka była nieco suchsza niż w pozostałych).

Bardziej bym zwrócił uwagę na chromowaną sekcje, troche śliska, ale nawet ja sie przyzwyczaiłem  :)

Aczkolwiek za 4 stówki to już można przytulić Pelikana M200 z jakimś małym rabacikiem...  :)

Gdzie taki dają? :D Ja poproszę :D

Edytowano przez Mahal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...