Skocz do zawartości

Sailor 1911 young czy Platinium Vicoh 14k F?


Polecane posty

Witam wszystkich.

Jak w temacie zastanawiam się nad tymi dwoma modelami, żadnego z nich nie miałem a są moim wyborem dlatego że, piszą naprawdę cienką linią oraz są w cenie do 350 zł. Ale jak zawsze gdy ma się wybór to człowiek głupieje (przynajmniej ja :)). Proszę o opinię i może macie jakieś propozycje innych piór? Najważniejszym kryterium jest aby cienko pisało oraz cena. Chciałem pióro do 300 zł ale jeśli zapłacę 400 jakoś to przeżyję. W grę nie wchodzi  zakup za granica.

 

Pozdrawiam 

Robert Banach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dokładnie te dwa modele niedawno oglądałam i próbowałam.

Sailor ma twardszą stalówke, Platinum minimalnie bardziej elastyczną.

Stalówka w tym Platinum jest już złota, w Sailorze tylko pokryta złotem.

Jeśli chodzi o sam wygląd stalówki, to zdecydowanie ładniejsza jest w Sailorze... Ale mnie się wygodniej pisało Platinum.

Jeśli chodzi o wygląd całego pióra, to oba modele są dość zbliżone rozmiarowo, szczupłe.

Czytałam trochę opinii w sieci, i jeśli chodzi o te dwa modele lepiej wypada Platinum. Sailor young ma tendencję do problemów ze startem, Platinum ma opatentowany system zapewniający nie zasychanie pióra. znalazłam też informacje,ze często stalówka w Sailorze Young drapie i jest sucha. No ale mówimy tu o cienkiej bardzo stalowce, ja w takich nie gustuje, bo zwykle są dość suche i mogą drapać ;)

Polecam wrzucic w Google zapytanie o recenzje. Jest tego sporo, może jakoś pomogą.

Osobiście z tych dwóch modeli sklanialabym się bardziej do Platinum... Albo jeszcze odłożyła trochę pieniędzy na model wyższy.

Jeśli masz możliwość przejść się do sklepu, to najlepiej by było zebys sobie spróbował oba piórka.

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Kupiłem jak sugerował kolega Visvamitra Platinum 3776 (3776 Century PNB-10000 Fountain Pen Black in black EF nib wConverter ) to z opisu z ebaya. Na ebayu nie chciałem kupować bo miałem małe przygody z zakupem zegarka ale co mi tam trochę stresu się przyda. Z Japonii, jakiś czas to potrwa ale poczekam jak dostanę to napisze moje wrażenia. Dziękuję wszystkim za pomoc bardzo się przydała i zmusiła do przemyślenia zakupu. Rufuz jak będzie mnie męczyć EF to kupię za rok inne :). Jeśli dożyję bo małżonka choć wspaniała nie ma zrozumienia dla takich fanaberii,  hehehe :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dięki.

 

Robert Banach

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam 3776 Balance od 1985 roku, pióro bardzo trwałe, pisze gładko, dwa lata temu dodałem Century z F-ką, pióro rewelacja, złota stalówka elastyczniejsza i gładsza od pozłacanej. Pióro lubi dobrze przepływające atrament używam Visconti w jadnym i Watermana w drugim. Slip and seal mechaniza rewelacyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. 

Dziś nadeszła przesyłka, zakup  był 22 lipca dziś jest 3 sierpnia  (free ships).13 dni szła z Japonii do polski, jak dla mnie szybko :). W środku standardowo plus converter. No i jestem szczęśliwy :)). Wcześniej zakupiłem Platinum mix free aqua blue (nie do końca mi się podoba) i oczywiście wypróbowałem pióro. Podoba mi się jak pisze i zobaczymy w przyszłości jak się będzie sprawowało. Muszę jedynie dokupić inny atrament. A przypomniało mi się, paczka została sprawdzona przez urząd celny w Zabrzu i nic nie dołączyli. Jedynie pieczątki :Objęto procedurą dopuszczenia do obrotu :) i jeszcze dwie w podobnym tonie.

 

Dzięki za pomoc

 

Robert Banach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...