Jump to content

Pomoc w doborze atramentu do pióra Duke


optica

Recommended Posts

Witam, jestem na forum zupełnie nowa. Od niedawna jestem posiadaczką pióra wiecznego Duke 995 Chopin. W zestawie był oryginalny atrament Duke w kolorze niebiesko-czarnym. No właśnie, jest on praktycznie czarny, a ja nie lubię tak ciemnych atramentów. Szukam atramentu, który będzie pasował do tego pióra, a dodatkowo będzie po prostu dobrze służył. Kolorystyka - głęboki róż/fiolet, odcienie zieleni przechodzące w morski lub butelkowa zieleń lub klasyczny niebieski (podobają mi się atramenty Pelikan Edelstein Amethyst i Aquamarine oraz niektóre odcienie Diamine). Ważnym aspektem jest również nieprzebijanie atramentu na najzwyklejszym papierze oraz dobry przepływ i 'miękkość' pisania. No i przede wszystkim - musi być dobry do pióra tego typu. Proszę o porady.

Edited by optica
Link to comment
Share on other sites

Ile użytkowników tyle opinii. Ja nie mam z Diamine większych problemów, ale nie są to atramenty idealne. Jest kilka kolorów, które mają różne przypadłości: Ancient Copper kalafiorzy, Oxblood też, mocno nasycone niebieski nie chcą nigdy wyschnąć itd. Generalnie to dobre atramenty, ale poczytaj recenzje kolorów, które Cię interesują.

Link to comment
Share on other sites

Diamine Teal odmówił współpracy z wszystkimi japończykami. Z Hero 100 też nie chciał działać. W tym kolorze nieźle sprawdził się Parker Blueblack i podstawowy Pilot Blueblack który nie obdziera kieszeni jak iroshizuku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...