Jump to content

Zakup 3 pióra - budżet do 900 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jako że kolejna rocznica ślubu przede mną a jestem miłośnikiem i fanem piór i notatników wybór prezentu padnie chyba po raz kolejny na pióro, ponieważ w mojej opinii są to najlepsze użytkowe prezenty (poza wiertarkami :). Obecnie posiadam jakiegoś podstawowego Watermanna oraz Grafa v. F. z serii Intuition. Budżet mam taki w okolicach 600 do 900 zł.

Z góry zaznaczam, że nie jestem specjalistą jeżeli chodzi o systemy, stalówki itp. dlatego chciałbym zapytać mądrzejszych od siebie. Może jakieś inne propozycje w tym zakresie?

 

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie wskazane pióra to wysoka półka.

Sailora umieściłbym na 1. miejscu pod względem relacji cena/realna wartość (w przypadku Montegrappy spora część ceny to "podatek" za Markę) ponadto - wyśmienita stalówka (japońska) - tu trzeba pamiętać o różnicy grubości japońskie F to europejskie EF itd.

Visconti to również super wybór (bardzo dobra jakość)

Montegrappa to włoskie dzieło sztuki, którego cena... jest dość wysoka jak na pióro w tej klasie. Za takie pieniądze można kupić coś lepszego z innej "stajni".

Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

Myslę, że z tej trójki Sailor byłby najciekawszym wyborem. Rembrandt ustepuje jakością wykonania van Goghowi (też Visconti). Montegrappa jest fajna, ale stosunek ceny do jakości i użytych materiałów nie jest szczególnie korzystny. Warto moim zdaniem rzucić okiem na pióra takie jak:

 

Aurora Talentum

Pelikan M405/605 (po załączonych zdjęciach zakładam, że nie jesteś fanem zloceń)

Pilot Custom Heritage 92

Platinum 3776 Black Diamond

Link to comment
Share on other sites

Co do Rembrandta, jakość wykonania korpusu, konwertera, skuwki i sekcji jest absolutnie bez zarzutu, według mnie to piękne pióro. Niektórzy jednak narzekają na stalówki. Ja mam zestaw zawierający dwie stalówki, stuba 1.5 i lekko sprężystą EF. Ta ostatnia jest nie do użytku, a stuba bardzo lubię.

 

Też wybrałabym Sailora. Na drugim miejscu ex aequo Pelikan lub Platinum ze wskazaniem na Pelikana w moim przypadku (chyba że Platinum miałoby jakąś ciekawą stalówkę).

Edited by Inkyhand
Link to comment
Share on other sites

Z góry zaznaczam, że nie jestem specjalistą jeżeli chodzi o systemy, stalówki itp. dlatego chciałbym zapytać mądrzejszych od siebie. Może jakieś inne propozycje w tym zakresie?

Przedstawiłeś dosyć zróżnicowane opcje. Czy to ma być skarb szufladowy, czy masz zamiar robić nim bling-bling?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za życzliwe i fachowe rady. Odpowiadając na pytania to będzie pióro użytkowe, żaden skarb szufladowy. Ciągnie mnie w kierunku Włoch ale jak widzę, stosunek ceny do jakości jest słaby. W zestawieniu wygrywa Sailor. Chciałbym dopytać jeszcze jakie stalówki ma Montegrappa i Visconti ponieważ nie widzę tego opisu, w Sailorze jest 14k. Na Aurorę niestety nie mam już budżetu, przekracza on dwukrotnie moje założenia, chociaż pióro bardzo ładne i gdyby nie cena to wygrałoby pojedynek z Sailorem.

Link to comment
Share on other sites

Moim faworytem z przedstawionych jest Sailor 1911 ze stalówką F ale brałbym wersję large, standard jest zdecydowanie za mały. Ewentualnie piękne jest też 1911 Realo jeżeli potrzebne okienko i inny niż nabój/tłoczek system napełniania. Do rozwagi Pilot Custom Heritage 912 ze stalówką PO (podobno niewrażliwa na rodzaj papieru). To piękne klasyki i w tym budżecie dostępne bez większego problemu nawet jak vat dołożą przy przesyłce.

Jeszcze ostatnio widziałem też Platinium President większa wersja 3776 century też pikne i jak poszukać mieści się w budżecie widziałem je za 125 Gbp.

W tej cenie można by też coś zamówić ale obawiam się że kolejka tzn czas oczekiwania będzie nie do zaakceptowania http://kcavers.blogspot.com/ kuszą mnie od jakiegoś czasu jego pióra i kiedyś się w końcu skuszę.

Edited by Gorz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...