Skocz do zawartości

Co polecacie - Sheaffer Valor, Visconti Wall Street, Montegrappa Nerouno...


rafgam

Polecane posty

Napisano (edytowany)
A może coś z zupełnie innej beczki? p4100109b.jpg

Ciekawa beczka, ale trochę za bardzo się świeci :) jak dla mnie. Ale ofertę Crossa przejrzę - tylko które sa te cięzsze modele?

Pomysł na zestawienie rozmiarów i cieżarów modeli Conwaya na stronie mvburke rewelacyjny

Edytowano przez rafgam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się rozejrzeć w ofercie Crossa jeśli możesz polecić jego jakość.

Przy okazji - wiem, ze w Katowicach jest punkt odbioru Highclass i Agito ale nie wiem czy jest tam możliwość obejrzenia i ew. wypróbowania piór nie zamówionych wcześniej.

Muszę stwierdzić, że jak na razie to najbardziej pasuje mi WM Exception Night & Day Platinum i gdyby nie ta wciskana skuwka nie zawracałbym Wam już głowy. Czy naprawdę powinienem się obawiać tego zamknięcia - tzn. jak długo wytrzyma przy użytkowaniu jako "wół roboczy"? Czy ew. jego naprawa jest dużym kłopotem/wydatkiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

W koncu znalazłem stronę, gdzie są podane ciężary różnych piór. Okazuje się, że Wall Street nie jest takie lekkie -ok 40g:

http://www.pengaller...untain-Pen.html

Czyli aż 2x wiecej od M800 ! (wg pengallery ok. 20g - zaokragla do 10 g) i o 1/3 więcej od Valora (30g)

Wobec tego chyba zaczynam polowanie na Viscontiego :) (a może macie jakieś typy gdzie warto kupować - dobra cena i ew. możliwość reklamacji?)

Edytowano przez rafgam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Decyzja podjęta - choć w dużych bólach ;)

Miałem okazję za granicą potarmosić trochę piór od ST Duponta (ciekawy Defi niestety bez możliwości założenia skuwki na tył), karandasze z serii Ivanhoe (genialne wg mnie na zdjęciach, ale zbyt cienkie w naturze), Yard-O-Led'y (modele Viceroy i Retro słusznej wagi i wielkości, ale stalówki niezbyt mnie słuchały) i różne Montegrappy (jednak za mało solidne MZ). Ostatecznie na placu boju zostały Wall Street, Graf von Faber Castell Anello Ebony i WM Exception Night & Day Platinum. Ponieważ Viscontiego LE trzeba by zamawiać bez możliwości sprawdzenia wcześniej a w końcu zaczeło mi już trochę zależeć na czasie ostatecznie padło na Watermana - mini recenzja w wątku "zakupowym"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...