Jump to content

Pioro do pisania kursywą dostępne w sklepach

Recommended Posts

Witam,

moje swiadome poszukiwania piora trwaja i przekobuje sie do piora takiego jak wspomniane w nazwie tematu. Lubie polszczyzne dlatego napisalem po polsku o co mi chodzi, jednak okreslenia czesto sa angielskie i mysle, że lepiej mnie zrozumiecie jak napisze, że chodzi o italic nib i nie oddawane do penmeistra ani pendoctora tylko zwykle stockowe.

Wiem, że Parker Duofold jest z italic nib a Watermany od Carene wzwyż sa oblique. Ale chodzi mi o italic i niekoniecznie tego duofolda. Sonnety byly ze stalówką italic ale chyba juz takich nie produkuja.

Wiem ze sa pióra Lamy oraz Plumixy a takze Sheaffery do kaligrafii czy Rotringi. Albo pióra maczane a chodzi mi o zwykle jak np.

Hemisphere albo Sonnet.

Hmmm. Lamy to zwykłe pióro - po prostu możesz je kupić z italicą 1,1 lub 1,5 lub 1,9. To samo dotyczy piór Kaweco - można dokupić do nich stalówkę 1,1.

Z innych propozycji: Italix Essential, TWSBI 580/ECO/Vac-Mini, Franklin-Christoph dowolny model.

Watermany z tego co wiem dostępne są - dla chcacych - ze stalówką stub. Co do Parkerów - nie znam sie.

Kaweco ma fajny zestaw Sportów ze stalkami 1.1, 1.5, 1.9 i 2.3 - na alledrogo znajdziesz za 200 zł.
A stalówkę z Plumixa można ponoć łatwo zaszczepić w Pilocie MR, jeśli nie odpowiada Tobie kształt Plumixa.

No i jako rzecze Visvamitra - Lamy, TWSBI - to zwykłe pióra, łatwo dostępne.

Ja bardziej bym chcial cienka stalowke w rozmiarze f lub xf w wersji italic.

Takie stalowki nadaja sie do codzienbego pisania i dziwie sie ze ich nie ma w ofercie. To zla strategia firm piorowych, bo probuja sie dopasowac do ogolu zamiast skupic na mniejszej grupie sympatykow pior, bo ogol i tak wybierze dlugopis z kiosku a nie pioro.

Nie macie zadnych info na temat parkerow italic albo watermanow? Te TWSBI sa raczej grube.

Fajnie jakby pioro od 300 do 600 zl bylo w wersji italic. Szukam dobrego piora ze stalowka italic do codzoennego pisania a nie tanich narzedzi do poczatkow kalugrafii.

Nie ma jakichs lepszych pulotow albo sailorow italic?

Ja bardziej bym chcial cienka stalowke w rozmiarze f lub xf w wersji italic.

Takie stalowki nadaja sie do codzienbego pisania i dziwie sie ze ich nie ma w ofercie. To zla strategia firm piorowych, bo probuja sie dopasowac do ogolu zamiast skupic na mniejszej grupie sympatykow pior, bo ogol i tak wybierze dlugopis z kiosku a nie pioro.

Nie macie zadnych info na temat parkerow italic albo watermanow? Te TWSBI sa raczej grube.

Fajnie jakby pioro od 300 do 600 zl bylo w wersji italic. Szukam dobrego piora ze stalowka italic do codzoennego pisania a nie tanich narzedzi do poczatkow kalugrafii.

Nie ma jakichs lepszych pulotow albo sailorow italic?

W tej cenie możesz spróbować zamówić coś ze strony Franklin-Christoph, za niewielką dopłatą (15 $) oferują stalówki custom poprawiane przez cenionego Majstra od Stalówke - Mike'a Masuyamę. Niczego innego raczej nie znajdziesz. Zgodzę się z przedmówcą, że stalówka w rozmiarze EF/F zeszlifowana na italicę raczej nie da ci pożądanego efektu - będzie on po prostu niewidoczny. Inną firmą, która oferuje węższe italiki jest Italix - jednak ich najwęższa italika w rozmiarze F ma średnice 0,85 mm.

Co do Twojej analizy rynku piór wiecznych - jest nietrafiona. To temat rzeka, ale duże firmy doskonale wiedzą, co robią zawężając ofertę piór wiecznych, atramentów i stalówek i skupiając się na najbardziej rentownych indeksach. Na szczęście są firmy, które zagospodarowały niszę miłośników piór wiecznych i starają się odpowiadać na potrzeby i niecodzienne oczekiwania Klientów (Franklin-Christoph, Edison, Newton Pens, Scriptorium Pens). Polecam zwłaszcza Franklin-Christoph - Mike Masuyama zna się na rzeczy.

Moja ocena wg mnie jest wlasnie trafna, ale nie rozwinalem tematu wiec mozna to bylo roznie zrozumiec. Nalezy pamietac tez, ze wiele a mam wrazenie ze i wiekszosc firm podejmuje bledne decyzje strategiczne, mimo to nadal zarabiajac sporo,mniej niz by mogli podejmujac trafne decyzje, ale wciac sporo. Pamietam jak juz komus mowilem ze biedronka wyrobila sobie opinie taniego sklepu i powinni zaczac kampanie ze to nie tylko sklep dla ubogich ale ze tez oferuja dobra jakosc. I za dwa lata dopiero ruszyli z czyms innym. Zreszta bylem swiadkiem wielu glupich decyzji bo badania sa robione nierzetelnie a prezesi i dyrektorzy nie rozumieja rynku prostych ludzi.

Ale to tylko dygresja kazdy ma wlasna opinie albo i nie.

Moze i ef nie bedzie widoczny ale f juz tak. Tzn. tak mysle. Ja pisze duzymi literami wiec powinno byc widac.

Sam sobie przerabialem stalowki na italic. Ale problem w tym ze generalnie ta ciensza kreska byla tak gruba jak przed pilowaniem. Jedynie moglem grubsze zrobic. A troche boje sie ryzykowac z innymi piorami, no ale chyba tak zrobie.

Dzieki za rady :-)

Niestety, ale w tym wypadku rację ma kolega Visvamitra, pisząc o dostosowaniu się koncernów do wymogów rynku, które to zawężają swoją ofertę jedynie do rentownych modeli i najpopularniejszych stalówek. Najpopularniejszą stalówką w Europie jest "M", najpopularniejszą w Polsce jest "F". Stalówka w wersji italic jest produktem tak niszowym w globalnym zapotrzebowaniu, że żaden koncern nawet nie myśli, że mieć w swojej podstawowej ofercie pióra z tego typu stalówkami. Nawet powiem więcej, obecnie koncerny dążą do produkcji piór jedynie z podziałem na stalówki "M" / "F"...miłośnicy piór to naprawdę mniejszość i ich potrzeby nigdy nie będą brane pod uwagę, taka niestety jest prawda. Co do tych firm, które wymienił Visvamitra, dorzuciłbym jeszcze Aurorę (to nie jest koncern), która również produkuje pióra w wersji italic i wieloma innymi stalówkami... :)

Edited by Kalixt

Wiem do czego dążą koncerny, widzę to. Ale nie da się stwierdzić, jakby było gdyby produkowali sporo stalówek italic. Nie da się stwierdzić, bo nie robią tego na dużą skalę. Np. taki Waterman ma na zamowienie stalówkę ef droższą niż m lub f. Dlaczego nie moga miec wersji italic? Tym bardziej że jest oblique. Gdyby Eaterman produkował italic to by ludzie takie kupowali. Może w mniejszej ilości, ale kupowaliby.

Wiem do czego dążą koncerny, widzę to. Ale nie da się stwierdzić, jakby było gdyby produkowali sporo stalówek italic. Nie da się stwierdzić, bo nie robią tego na dużą skalę. Np. taki Waterman ma na zamowienie stalówkę ef droższą niż m lub f. Dlaczego nie moga miec wersji italic? Tym bardziej że jest oblique. Gdyby Eaterman produkował italic to by ludzie takie kupowali. Może w mniejszej ilości, ale kupowaliby.

Kupiłem ostatnio zestaw firmy Manuscript. Jest to firma angielska i ten mój zestaw zawiera stalówki od Fine do 4B, czyli jakieś niecałe 3 mm. Dałem za niego dychę, czyli jakie sześćdziesiąt złotych. Pisze rewelacyjnie. Więc nie mówcie, ze nie ma.

http://www.blotspens.co.uk/acatalog/Manuscript_Deluxe_6_Pen_Set_New.jpg

Kupiłem ostatnio zestaw firmy Manuscript. Jest to firma angielska i ten mój zestaw zawiera stalówki od Fine do 4B, czyli jakieś niecałe 3 mm. Dałem za niego dychę, czyli jakie sześćdziesiąt złotych. Pisze rewelacyjnie. Więc nie mówcie, ze nie ma.

http://www.blotspens.co.uk/acatalog/Manuscript_Deluxe_6_Pen_Set_New.jpg

To prawda.

Ale te stalówki są niestety bez irydowej końcówki.

zdrówka