Skocz do zawartości

Nowe pióro


Polecane posty

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na pewno to zrobię, choć mam wrażenie, że teraz jestem dalej od decyzji, niż na początku. :-). Jeśli faktycznie pilot capless będzie kosztował około 500, jak pisał opiotr, to będzie jeszcze jedna zagwozdka...

Jak nie boisz się używanych piór i kupować od osób z lekko nadszarpniętą reputacją to na alledrogo cały czas wisi: http://allegro.pl/pioro-wieczne-pilot-capless-18k-z-chowana-stalowka-i6224392661.html

Chociaż jak bym wolał nowe i z Japonii - tylko czeka się czasem miesiąc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie boisz się używanych piór i kupować od osób z lekko nadszarpniętą reputacją to na alledrogo cały czas wisi: http://allegro.pl/pioro-wieczne-pilot-capless-18k-z-chowana-stalowka-i6224392661.html

Chociaż jak bym wolał nowe i z Japonii - tylko czeka się czasem miesiąc...

Sprawdziłam wagę caplessów i są strasznie ciężkie... :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koleżanko Poziomko w Kaweco Sport, Al Sport, Student i Dia2 są te same stalówki. Jednym z powodów dla których proponowałem Kaweco Dia2 jest łatwość wymiany stalówki jak również niska cena zakupu zapasowej. Najlepiej kupić stalówkę F a później (ewentualnie) dokupić grubszą (M, B, 1.1, 1.5) lub cieńszą (EF) i wymienić (a zapasowa stalówka zawsze się przyda).

 

Najważniejsze żeby pióro Ci się podobało i dobrze leżało w ręce. :D

 

Z doświadczenia forum wynika że każde Twoje kolejne pytanie tylko zagmatwa Ci sprawę i zakupy będziesz musiała zacząć od piórnika na kilkanaście piór.  ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam ze sklepu. Pióra jeszcze nie kupiłam, bo trzeba było zamówić, ale wyboru dokonałam. Dokładnie wszystko było odwrotnie niż się spodziewałam:
- wizyta w sklepie bardzo sprawę ułatwiła, bo mogłam pomacać, potrzymać, a nawet poużywać ;-).

- w realu poodpadali moi faworyci. Lamy 2000 za grube. Kaweco AL sport, wszystko fajnie, ale bez skuwki niewygodnie się trzymało, a ze skuwką na końcu... niewygodnie się trzymało.

- odwołuję wszystko, co powiedziałam o Lamy Al Star. W rzeczywistości pióro ma bardzo ciekawy design. Nie w moim stylu, bo pasowałoby według mnie dla inżyniera albo architekta, ale to przecież wszystko stereotypy. Posumowując, bardzo ładne pióro, i choć dość duże, bardzo wygodne. Ale no cóż, jak pisałam, nie w moim stylu.

- Lamy Studio - piękne pióro. Prawie się zdecydowałam. Prawie, bo niby wszystko było ok: wygląd - rewelacyjny, jakość - też bardzo dobra, w miarę leżało w dłoni, ale z jakiegoś powodu (sama nie wiem jakiego), trzymając je w dłoni, mój wzrok nadal przemykał po sklepowych półkach w poszukiwaniu czegoś innego... Aż...

Aż Pan (bardzo miły, cierpliwy i uśmiechnięty i służący fachową pomocą, pozdrawiam serdecznie!) pokazał mi Pelikana. Pelikana kojarzyłam z pierwszym piórem w podstawówce za przysłowiowe 5 złotych. A tu taki niby zwykły Pelikan. Wybrałam M215 ze stalówką EF. Jak tylko go odbiorę i sobie popiszę, to napiszę. :-)
 

P.S. Udało mi sie znaleźć czas na sprawdzenie atramentu, o którym pisałam wcześniej -  Diamine. Shimmering seas jest po prostu obłędne. Efekt połysku wyrzuca z kapci, naprawdę.

Edytowano przez Pani Poziomka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi hi jednak wyszło na moje!

Pelikan - "a nie mówiłem? "

Gratuluję nabytku!

:)  Sama się nie spodziewałam. Wśród laików krążą stereotypy. Np., że pilot jak parker zszedł na psy, bo można kupić w supermarkecie, jak przekonywała mnie Pani z osiedlowego papierniczego, albo że pelikan to tanie piórko dla dziecka. Jednakże największy błąd, jaki można popełnić, to kupić pióro przez internet, nie widziawszy go wcześniej w rzeczywistości. Także bardzo dziękuję tym, którzy namawiali mnie na wizytę w sklepie.

A pióra razie jeszcze nie nabyłam, bo dopiero zostało zamówione, ale decyzja zapadła, więc dziękuję z wyprzedzeniem. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowaną większość piór kupiłem przez internet nie widząc ich wcześniej w rzeczywistości i nie uważam tego za największy błąd. Właściwie jeszcze nie zawiodłem się kupując w taki sposób.

 

Widocznie masz wystarczającą wiedzę i doświadczenie, której absolutnie nie posiadam. A może to kwestia indywidualna. Gdybym kupiła Lamy 2000, jak chciałam, byłoby dla mnie za duże, a na zdjęciu w internecie na takie nie wyglądało. W internecie też żaden pelikan mi się aż tak nie podobał. Także z mojej perspektywy byłby to duży błąd.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Z ciekawości zapytam, dlaczego tylko chwilę ;-) Coraz bardziej się waham i odchodzę od pierwotnego pomysłu Lamy 2000.

Albowiem :) pióro (używane Dia2 o którym rozmawiamy) kupiłam dla mojej przyjaciółki, zańim je przekazałam, miałam ze dwa dni możliwość nim pisać.

Gratuluję wyboru.

Co ciekawe, też właśnie wróciłam do Pelikana CafeCreme, któregośmy tu na forum hurtowo kupowali :)

Edytowano przez Felicja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koleżanko Poziomko GRATULUJE WYBORU :D

M215 jest na mojej liście " chciejstw " ale czeka na swoją kolej. Wśród używanych na codzień mam dwie "dwósetki" w "komplecie" z Dia2 i Line'ą (i jeszcze kilkoma ;)). Którą wersję wykończenia kupiłaś?

Jak widzisz przydała się wizyta w sklepie. Porad było wiele a wybrałaś coś całkiem innego co najbardziej Ci pasowało a co wczesniej odrzucałaś. Swoją drogą chciałbym wiedzieć gdzie można kupić Pelikany po 5 zł ;):D.

Zakupy przez internet nie są złe jeżeli wiemy co kupujemy lub "potrafimy" dostosować się do gabarytów pióra.

Ps. Można wiedzieć gdzie znalazłaś tak cierpliwego sprzedawcę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, jak toto pisze... A tak przy okazji, przepraszam wszystkich za mały OT, ale czy Pani Poziomka zechciałaby się podzielić swoim sposobem na "manie" zdjęcia profilowego? :)

Pisze to to rewelacyjnie. Zaraz wrzucę, jak wygląda. :-) A o zdjęcie to w jakim sensie pytasz? Jak ustawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koleżanko Poziomko GRATULUJE WYBORU :D

M215 jest na mojej liście " chciejstw " ale czeka na swoją kolej. Wśród używanych na codzień mam dwie "dwósetki" w "komplecie" z Dia2 i Line'ą (i jeszcze kilkoma ;)). Którą wersję wykończenia kupiłaś?

Jak widzisz przydała się wizyta w sklepie. Porad było wiele a wybrałaś coś całkiem innego co najbardziej Ci pasowało a co wczesniej odrzucałaś. Swoją drogą chciałbym wiedzieć gdzie można kupić Pelikany po 5 zł ;):D.

Zakupy przez internet nie są złe jeżeli wiemy co kupujemy lub "potrafimy" dostosować się do gabarytów pióra.

Ps. Można wiedzieć gdzie znalazłaś tak cierpliwego sprzedawcę?

Jeśli chodzi o wykończenie, to tzw rings. Chyba najmniej ekstrawaganckie, oczywiście według mnie. Dopiero dziś mogłam je odebrać i wreszcie wypróbować. To zupełnie coś innego, niż do tej pory rozumiałam pod pojęciem pióra wiecznego. "Super flow", że tak się wyrażę nie po polsku.

ffe1fda60ce68d16eb4bd1efbf7569fc.jpg

Oczywiście nigdy nie widziałam Pelikanów w sklepie dosłownie po 5 złotych ;), ale tak do 30 to bardzo często. Najczęściej takie kolorowe, dla dzieci. (Kurczę, ale tu trzeba się rozliczać z każdego słowa :lol:).

Co do internetu, to, jak pisałam wcześniej, sprawa indywidualna. Teraz już bym kupiła modele, które widziałam w rzeczywistości, ale tylko te... ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...