Skocz do zawartości

Tetis vs. Zenith Bubble


Polecane posty

Panie i Panowie,

moja historia z użytkowaniem pióra rozpoczęła się stosunkowo niedawno tak, że nie  posiadam zbyt dużego doświadczenia w tym polu.

Chciałbym się poradzić odnośnie tego jakiego pióra powinienem szukać jako moje kolejne.

 

W chwili obecnej używam pióra Tetis ze stalówką IPG, i wszystko było z nim niby ok pisało mi się nim względnie przyjemnie. Lecz sytuacja ta zmieniła się gdy wziąłem do ręki inne pióro.

I o dziwo nie było to jakieś super wypasione pióro, tylko Zenith Bubble... pożyczyłem na chwilkę od syna, który to właśnie na nim się uczy pisać. I jakie są moje wrażenia? W porównaniu do mojego Tetisa to pióro sunie niesłychanie gładko po papierze dość mocno go zalewając (co mnie się akurat podobało) i zostawiając stosunkowo grubą kreskę.

 

Od tej pory pióro którego używałem cały czas już nie podoba mi się tak bardzo. Teraz wiem, że są jakieś pióra którymi da się pisać z większą przyjemnością. Z chęcią sprawiłbym sobie takie samo, ale nie odpowiada mi design (pióro w rybki, motylki czy kwiatki wygląda raczej mało poważnie). Stąd właśnie moje pytanie do kolegów z forum, którzy już z niejednego kałamarza atrament czerpali.

 

Jakie pióro powinienem zakupić aby posiadało podobne właściwości piszące co wspomniany przeze mnie wcześniej Zenith Bubble, jednocześnie będąc ładne i eleganckie. Cena oczywiście możliwie najniższa, bo niestety budżet domowy ostatnio został mocno nadwyrężony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjny temat-rzeka.

 

Ładne, eleganckie, gładkie i jeszcze tanie, hohohoho :-) Zacznij może od chińczyków (Hero, Jinhao). To są naprawdę niezłe pióra, całkiem niebrzydkie i bardzo przyjemnie piszące. Cena (najlepiej kupić za granicą) to w okolicach $1-$4 za sztukę łącznie z przesyłką. Koszty żadne, jak się nie spodoba to i nie żal pieniędzy a jak popróbujesz to już będziesz wiedział czego szukasz konkretnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ja moge cos dodac, to osobiscie jestem wielkim fanem chinskich pior, poniewaz pisalem nimi juz wieki temu i dosc dobrze je poznalem. Zawsze powtarzalem, ze to jedna z niewielu chinskich rzeczy, ktore sa naprawde dobre. Niedawno odnowilem swoje zasoby i... Nie zawiodlem sie. Najlepiej mi sie pisze Hero 616 Jumbo. Sa tez Hero 616 (zwykle) i Hero 329. Tez pisza dobrze, choc sa mniejsze, a ja wole jednak wieksze. Wygodniej mi sie pisze. Grubosc stalowki raczej okreslilbym (subiektywnie), jako cienka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie pooglądałem i najprawdopodobniej zamówię sobie Hero 616 oraz Jinhao X450 i zobaczymy jak to dalej się potoczy. Cena piór faktycznie zachęcająca szczególnie za granicą :)

 

To jak już jestem przy wyżej wymienionych przeze mnie piórach to jakim atramentem je najlepiej załadować? Zwykły Hero? czy może coś innego? przypomnę tylko, że chcę aby stalówka dość mocno zalewała tuszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Jinhao X450 najlepiej sie "spisuje" (doslownie) z czarno-niebieskim Watermanem, chociaz ostatnio jestem szczesliwym posiadaczem Diamine Oxford Blue i ten z kolei bardzo ladnie sie dogaduje z moimi Hero. Podejrzewam, ze zatankowany do Jinhao, tez by dal dobre efekty. Ale z doborem atramentu to jest tak, ze nie mozesz za bardzo opierac sie na opiniach i radach innych. Zrob tak jak ja - Kup na poczatek jakikolwiek atrament, po prostu taki, ktorego kolor Ci sie podoba, pozniej jeszcze inny, albo kilka, roznych firm i poprobuj. Zapewniam Cie, ze po jakims czasie bedziesz ekspertem. Atramenty nie sa drogie, wiec mozna (i trzeba) wlasnie tak sobie dobrac najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dotarło do mnie przed wczoraj Hero 616 i już wiem, że do Tetisa raczej nie wrócę.

Załadowałem je tuszem Hero - Washable Blue i piszę się nim naprawdę świetnie. Bardzo gładko, mokro i grubo.

Zapłaciłem za pióro 6zł razem z przesyłką z Chin więc koszty tak naprawdę żadne.

Następnie załaduję w niego brązowego pelikana i zobaczymy jak będzie sobie radził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze :D

 

Ja nakupiłem Hero 616, tylko tą większą wersję, Jumbo, jak głupi. Teraz mam ich dwanaście i wszystkie piszą świetnie. Mam w nich przeważnie atramenty Diamine: Crmson, Midnight, Oxford Blue i Sherwood Green.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka dni temu dotarł do mnie również Jinhao X450.

 

Ja nie jestem z tego pióro zadowolony... ja jestem nim po prostu zachwycony.

Piszę się nim naprawdę świetnie. To jest dokładnie to czego szukałem. Jest dość spore i ciężko, przez co sprawia wrażenie czegoś naprawdę solidnego. Stalówka gładko sunie po papierze, kreska dokładnie taka jaką lubię.

Nic tylko pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...