Jump to content

Pióra wieczne Walker, czy ktoś je rozpoznaje? Kraj pochodzenia?


Recommended Posts

Zauważyłem, że to pióro ma taką samą stalówke jak pewne Chińskie pióro no name. Stalówka jest oznaczona literką W opisaną w romb.

Ten 'cycek', który wystaje ze stalówki to coś w rodzaju końcówki długopisu? Tzn. że pióro pisze jak długopis?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odzew. Nie wydaje mi się, żeby to było chińskie. Pamiętam te pióra za chłopaka. Wtedy chyba jeszcze nie było tak powszechne Made in Ch. To jest stalówka. Nic nie jest ukryte. Co prawda specyficznie zakończona, ale pisze serio fajnie. Troszkę skrobie, ale jednak gładko i bez jakichkolwiek kłopotów. No szukam dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kurczę pieczone, to pióro diabelnie mi przypomina moje pierwsze pióro, które dostałem, jak szedłem do zerówki, czyli gdzieś koło 1979. Taka sama stalówka, płaska na środku, tylko że w miejscu, gdzie zwykle jest otwór, miała wygrawerowane kółko (o średnicy 2-2,5 mm) i chyba w tym kółku jakąś literę. Też było niebieskie i zakończone na półokrągło. Dużo bym dał, żeby się dowiedzieć, co to było.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 10 months later...

Ups... ale mnie @Homo_Erectus_Poland wywołałeś. Zapomniełem, że miałem sie podzielić wrażeniami z pisania tym piórem. Więc tak na szybko nadrabiam, bo późno już dzisiaj.

Pióra bardzo prosto zbudowane, plastik dobrej jakości ale raczej słabo wszystko wykończone i spasowane. Spływak jak z formy wyciętej scyzorykiem, słabo wyglada, ale spełnia swoje zadanie. Ja zasilam pióro nabojami standardowymi (zalewem do nich różne atramenty z gamy zielonej i czerwonej). Stalówka metalowa, stalowa chyba, bez ziarna irydowego, ukształtowana z dwóch skrzydełek w ziarno. I tu koniec opisu taniego, dzicięcego wręcz pióra, bo ta stalówka robi świetną robotę, pisze po prostu bardzo dobrze, nie za mokro nie za sucho, płynie, nie drapie. Mam dwa pióra WALKER do codziennych notatek w pracy (podkreślenia, notowania uwag na zielono albo czerwono, itp.) i jestem zadowolony. Trochę jak jednorazowe długopisy tylko takie... wieczne.

Polecam jako ciekawą odmianę codziennych tanich piór.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...