Jump to content

Naprawa stalówki - uszkodzona stalówka w piórze wiecznym Diplomat


Domino
 Share

Recommended Posts

Niefortunnie kot zrzucił mi mojego ukochanego Diplomata z biurka. Pech chciał, że Dilpomat był otwarty i, jak kanapka masłem, tak on stalówką, poleciał w dół. I klops.

Wysłałem pióro do naprawy do jednego z warsztatów, ale nie wiem ile powinna kosztować taka naprawa. Prostowanie stalowej stalówki rozjechanej w górę i na boki.

Możecie wesprzeć mnie wiedzą i podać orientacyjne kwoty. Człowiek z zakładu powiedział, że wyceni jak zobaczy uszkodzenie.

Pozdrawiam,

Dominik

Link to comment
Share on other sites

Pióro wróciło do mnie. Naprawą nie zajmował się Maciej Wardecki z Chmielnej, tylko domorosły partacz z Warszawy o inicjałach W.Ch., którego pełnego nazwiska nie podam, dopóki nie zakończy się spór. Póki co za naprawę jeszcze nic nie zapłaciłem, bo odmówiłem. Uważajcie komu dajecie pióra do naprawy.

Link to comment
Share on other sites

Stalówki najlepiej oddawać jubilerowi. Sam oddaję takiemu jednemu zaprzyjaźnionemu, który naprawia je wspaniale, tak że śladu nie widać, za 10 zł. Nie udaje przy tym, że to "wyklepywanie" jest jakąś wielką sztuką rzemieślniczą ;) Złote stalówki po prostu najlepiej czuje ten kto na co dzień ma do czynienia ze złotem. Taki jubiler najpewniej poradził by sobie nie tylko ze stalówkami ale w ogóle z naprawą piór. Wszak tak niezwykle precyzyjna robota, którą wykonuje latami czyni go prawdziwym rzemieślnikiem małych przedmiotów.

Link to comment
Share on other sites

To zupełnie jak zegarmistrz, elektronik precyzyjny, mikrochrurg,.. ;)

Ech, to nie takie proste. Do naprawy piór potrzeba jeszcze specjalistycznych narzędzi, zestawu części zamiennych i przede wszystkim ogromnej wiedzy z zakresu historii i budowy piór, A pewnie i wielu innych rzeczy, o których nie mam bladego pojęcia.

Biżuteria musi ładnie wyglądać. Pióro - wyglądać i niezawodnie działać.

Czy jubiler mógłby zostać dobrym pen doctorem? Pewnie! Dlaczego nie? Dokładnie tak, jak pen doctor - dobrym jubilerem. Chcieć to móc! :)

Link to comment
Share on other sites

ogromnej wiedzy to potrzeba w fizyce kwantowej. ;) Wiedza z zakresu naprawiania piór nie jest żadną wiedzą a po prostu "wydaje mi się" w połączeniu z praktyką. W ogóle dzisiaj na świecie jest tendencja do pochopnego nazywania ludzi jakimiś specjalistami i ekspertami: specjalista od marketingu politycznego, specjalista od wizerunku, specjalista od doboru kosmetyków, specjalista od piór wiecznych. Bez przesady z tym wszystkim. ;)

Link to comment
Share on other sites

Może mnie spławił, choć widziałem raczej bezradność w jego oczach. Dzisiaj sam naprawiam swoje piórka, ostatnio naprawiłem mechanizm w piórze bezpiecznym. a ile było z tym radości. Działa super i nie musiałem oddawać do żadnego "specjalisty". ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...