Skocz do zawartości

Naprawa stalówki - uszkodzona stalówka w piórze wiecznym Diplomat


Domino

Polecane posty

Niefortunnie kot zrzucił mi mojego ukochanego Diplomata z biurka. Pech chciał, że Dilpomat był otwarty i, jak kanapka masłem, tak on stalówką, poleciał w dół. I klops.

Wysłałem pióro do naprawy do jednego z warsztatów, ale nie wiem ile powinna kosztować taka naprawa. Prostowanie stalowej stalówki rozjechanej w górę i na boki.

Możecie wesprzeć mnie wiedzą i podać orientacyjne kwoty. Człowiek z zakładu powiedział, że wyceni jak zobaczy uszkodzenie.

Pozdrawiam,

Dominik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro wróciło do mnie. Naprawą nie zajmował się Maciej Wardecki z Chmielnej, tylko domorosły partacz z Warszawy o inicjałach W.Ch., którego pełnego nazwiska nie podam, dopóki nie zakończy się spór. Póki co za naprawę jeszcze nic nie zapłaciłem, bo odmówiłem. Uważajcie komu dajecie pióra do naprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki najlepiej oddawać jubilerowi. Sam oddaję takiemu jednemu zaprzyjaźnionemu, który naprawia je wspaniale, tak że śladu nie widać, za 10 zł. Nie udaje przy tym, że to "wyklepywanie" jest jakąś wielką sztuką rzemieślniczą ;) Złote stalówki po prostu najlepiej czuje ten kto na co dzień ma do czynienia ze złotem. Taki jubiler najpewniej poradził by sobie nie tylko ze stalówkami ale w ogóle z naprawą piór. Wszak tak niezwykle precyzyjna robota, którą wykonuje latami czyni go prawdziwym rzemieślnikiem małych przedmiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie jak zegarmistrz, elektronik precyzyjny, mikrochrurg,.. ;)

Ech, to nie takie proste. Do naprawy piór potrzeba jeszcze specjalistycznych narzędzi, zestawu części zamiennych i przede wszystkim ogromnej wiedzy z zakresu historii i budowy piór, A pewnie i wielu innych rzeczy, o których nie mam bladego pojęcia.

Biżuteria musi ładnie wyglądać. Pióro - wyglądać i niezawodnie działać.

Czy jubiler mógłby zostać dobrym pen doctorem? Pewnie! Dlaczego nie? Dokładnie tak, jak pen doctor - dobrym jubilerem. Chcieć to móc! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogromnej wiedzy to potrzeba w fizyce kwantowej. ;) Wiedza z zakresu naprawiania piór nie jest żadną wiedzą a po prostu "wydaje mi się" w połączeniu z praktyką. W ogóle dzisiaj na świecie jest tendencja do pochopnego nazywania ludzi jakimiś specjalistami i ekspertami: specjalista od marketingu politycznego, specjalista od wizerunku, specjalista od doboru kosmetyków, specjalista od piór wiecznych. Bez przesady z tym wszystkim. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...