Skocz do zawartości

Zmiana kształtu butelki Pelikan 4001?


Mellion

Polecane posty

Dotarło dziś do mnie zamówienie, w którym znalazła się buteleczka nowego koloru z serii Pelikan 4001, Dunkelgrün. Po wyjęciu jej z opakowania natychmiast odniosłem wrażenie, że nie tylko kolor jest nowy - szybkie porównanie z zeszłorocznym zakupem z tej samej serii pozwoliło mi stwierdzić, że zmienił się kształt butelki - co prawda od zewnątrz jest ona tylko odrobinę spłaszczona i okrąglejsza, ale już od środka kształt został zmieniony radykalnie i aż trudno uwierzyć, że zachowano przy tym dotychczasową pojemność. Różnicę starałem się uchwycić na zdjęciu:

Pelikan 4001

Zastanawiam się, czy ktoś z Was natrafił już na ten kształt butelki przy innych kolorach? A może to nic nowego, a ja zwyczajnie przegapiłem informację o tej zmianie?

Edytowano przez Mellion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I faktycznie w tej nowej buteleczce jest 30ml atramentu? 

 Tak patrząc na fotkę, to w nowym kałamarzu są grubsze ścianki, dwa razy grubsze dno, i kałamarz jakby trochę niższy

 wizualnie atramentu też jakby mniej,

   coś mi to podpada    :cry:

Również przeszła mi na myśl podobna wątpliwość. Nie wiem czy zdecyduję się na eksperyment, by sprawdzić dokładnie ile tego atramentu faktycznie jest w butelce, ale jeśli tak to na pewno podzielę się uzyskanymi wynikami :)

 

Wygląda mniej praktycznie - brakuje zakamarków przy dnie żeby wygodniej wsunąć stalówkę pod kątem gdy mniej atramentu :-/

Zgadzam się, dotychczasowy wewnętrzny kształt był pod tym względem bardzo praktyczny.

Edytowano przez Mellion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przeszła mi na myśl podobna wątpliwość. Nie wiem czy zdecyduję się na eksperyment, by sprawdzić dokładnie ile tego atramentu faktycznie jest w butelce, ale jeśli tak to na pewno podzielę się uzyskanymi wynikami :)

 

 Jeśli masz taką możliwość i chęć, :)

 Ciekawe było by sprawdzić pojemność tej nowości, wystarczy pusty kałamarzyk, strzykawka, chwile czasu,

 rozwiało by to wszelką wątpliwość, zapewne nie tylko moją czy twoją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany postanowiłem przeprowadzić pomiary. Zaciągałem atrament do strzykawki o pojemności 2 ml i przelewałem do szklanego pojemnika, który (w ramach triangulacji metod badawczych) umieściłem na wadze. Po 15 napełnieniach na dnie kałamarza wciąż była odrobina atramentu (około 1 ml), zaś waga pokazywała, że przelany płyn waży 30 g (atrament to głównie woda, więc przy takiej ilości jest to oczekiwany wynik). A zatem objętość jest zgodna z deklaracją - nie mam niestety nieotwartej butelki dotychczasowego kształtu, by powtórzyć eksperyment i sprawdzić, czy np. nie dostawaliśmy dotąd trochę atramentu ponad deklarowaną objętość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mellion -- dzięki za pomiar :thumbup:  ja zrobiłem odwrotnie

 do pustego kałamarza po Pelikanie Royal Blue wlałem 6 strzykawek 5ml, 

 i wyszło 2 milimetry wyżej jak na twoim zdjęciu,

 --- dolałem kolejne 5ml i poziom zrównał się z dolnym gwintem << jak w nowym, nie otwieranym kałamarzu >>

 czyli wychodzi na to że w starszych kałamarzach jest 5ml gratisowo  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...