Skocz do zawartości

Pióro dla młodej dziewczyny - do 400 zł


Polecane posty

Moja młodsza siostra właśnie idzie do gimnazjum i chciałabym jej podarować pióro. Szukam czegoś, czym będzie się łatwo i gładko pisało, dobrze wyważonego i po prostu ładnego.

Jeśli chodzi o wygląd, to myślałam o czymś kolorowym i dobrze wykonanym, przy czym może to być zarówno coś w stylu Watermana Audace, jak i Rotringa Core Rubidium. Chciałabym, żeby miało ciekawy wzór, w końcu to prezent dla trzynastolatki.

400 złotych to górna granica, jeśli ktoś miałby jakąś ciekawą propozycję taniego pióra, to też chętnie ;) Gdy byłam w gimnazjum sama miałam ukochane pióro Inoxcroma z kiosku szkolnego.

Chcę przede wszystkim, żeby dobrze się jej pisało i nie wymagało wydawania fortuny na naboje (w budżecie gimnazjalistki nawet kilkanaście złotych to spore pieniądze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalna - Lamy Safari. Moim zdaniem jakość lepsza niż Audace (przede wszystkim chodzi o stalówkę).

Jeśli w grę wchodziłby system napełnia bez nabojów, to myślę że ciekawym rozwiązaniem mógłby być też Pelikan M150.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej zejść z ceny, to polecam też pióra typowo szkolne (Bic, Herlitz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla młodej damy też sugerowałbym Pelikana, ale z tych bardziej wyrazistych kolorystycznie:

- M 205: biel lub pomidorowa czerwień (vide: Alledrogo)

- M 250 bordowy (dostępny w jednym z internetowych sklepów)

- albo któryś transparentny z niskich modeli.

Ewentualnie Lamy Vista (to Safari w wersji bezbarwnej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja młodsza siostra właśnie idzie do gimnazjum i chciałabym jej podarować pióro. Szukam czegoś, czym będzie się łatwo i gładko pisało, dobrze wyważonego i po prostu ładnego.

Rok tem miałem ten sam dylemat

dzieciak dostał (po łbie - za pisanie długopisami i 3 pióra):

1. vectora - szkolnego, do ciorania, już rozwalony, ale nadal jest piórem szkolnym; atrament quink blublek

2. wm graduate - domowe - do prac domowych; atrament(y): te które w domu znajdzie, zasadniczo souf-si

3. pelikan m100 - na sprawdziany - kolor czarny obowiązkowy

Rok obserwacji mówi, że nie warto wykładać tyle na pióro, którego młody człowiek nie będzie w stanie szanować - w tym wieku ma się ważniejsze sprawy na głowie.

Na "drugim" forum użytkownik jzm sprzedaje sailory 1911 - gdybym miał kupować pióro do 400 stów byłby to jeden z nich, albo bym poczekał na bordowego - śliczne pióro.

Jeszcze jedno, chciałbym odradzić wm experta - stanowczo za wcześnie.

edit: literówka

Edytowano przez vit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...