Skocz do zawartości

Wing Sung 612


Polecane posty

WING SUNG - wspomnien czar

p1010992h.jpg

Zaczelam sie zastanawiac nad moimi piorowymi poczatkami i nagle dostalam olsnienia.

Jak to sie zaczelo, gdzie byl poczatek juz wiem.

Na poczatku byl cienkopis...

Szkola podstawowa, brak produktow w sklepach, zalewajace wklady dlugopisow.

Poczatek roku szkolnego, cieply zloty wrzesien i odkrycie czegos takiego jak cienkopis.

Cienka, nie zalewajaca, plynna linia. Od razu piekniejszy charakter pisam tylko jeden mankament cienkopis starczal na jeden dzien szkolny.

W pewnym momencie mama zapytala dlaczego tak kupuje cienkopisy (a objezdzalam rowerem wszelkie mozliwe kioski ruchu by je zdobyc). Po wyjasnieniu zapytala: "A nie chcesz pisac piorem?"

I otworzyla „magiczna“ szuflade...

ze slowami „bordowego nie dostaniesz, jest moje“

p1010990a.jpg

Tam byly dwa piora. Oprocz wspomnianego bordoweg, klasyczne zielone.

"Jasne, ze chce."

"Poczekaj musze „zalatwic“ atrament"

Wyjasnienei dla mlodziezy

Wtedy wiekszosci produktow sie nie kupowalo tylko zalatwialo, zdobywalo, wymienialo na inne lub wystawalo w godzinnych, tasiemcowych kolejkach.

Nie pamietam jakiej marki byl atrament jedno jest pewne byl niebieski i pojawil sie w domu nastepnego dnia.

I tak zaczela sie moja przygoda z piorami

zielonym nie popisalam dlugo – popsulam

No a o bordowym nie mialam co marzyc. Mama zlamala sie w szkole sredniej popisalam nim rok i kupilam swoje czarne, ktore sluzylo mi do konca liceum i napisalo ze mna mature po czym przeszlo na zasluzona emeryture.

p1010996dy.jpg

p1010991z.jpg

Pioro bylo zadziwiajaco wytrzymale. Swietnie wywazone.

System napelniania atramentu – „na glumke“

Stalowki bez oznaczen ale spod piora wychodzila piekna cienka kreska.

Kolejna ciekawosta stalowki (pod koniec lat 80) mozna bylo bez problemu dokupic w sklepach papierniczych i samemu wymienic.

p1010994l.jpg

Wtedy pisalam „zagranicznym“ chinskim atramentem Hero koloru czarnego.

W latach 80, nie wiem jak jest obecnie. Atrament mial piekna czarna smolista barwe.

Nie mial tendencji do rozmazywania, przebijania i blakniecia. Nie zapychal piora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, ze mialem takie w podstawowce (jakies 25 lat temu). Nie pamietam marki, ale kojarzy mi sie to pudelko. Tylko wtedy nie umialem sie nim poslugiwac (pompka), albo trafilem na zly egzemplarz (plamilo). Za to teraz chinski klon Parkera 51 (Jinhao) to jedno z moich ulubionych pior i jestem z niego bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z moim pierwszym piórem (Rainbow 201, zielone. nadal je mam. niestety ma zmasakrowaną rurkę wewnątrz zbiornika, co prawdopodobnie sam uczyniłem, ale nadal pisze super). I to mnie tez zniechęciło do piór na dłuższy czas. Głupio przyznać, ale dopiero niedawno, z pomocą najnowszych zdobyczy techniki (Youtube) udało mi się opanować sztukę poprawnego, pełnego napełniania tych piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba

to o czym pisałem. Wniosek jest jeden prosta czynność a i tak można spartolić ;)

Ale wracając do tematu: wg Wikipedii Wing Sung był produkowany w tej samej fabryce co Hero. Jako że Wikipedia jest jaka jest (mógłbym teraz dodać do tej listy np Pelikana ;)) to mam pytanie: czy macie może jakieś info z innych źródeł które by też o tym świadczyły?

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku Slimfold napełniany jest niewłaściwie. Napełniający za mocno ściska i za wolno puszcza. Cały sens w tym, że ma być szybko puszczona gumka (wówczas dobrze się wsysa) i należy chwilę odczekać. I tak akcję powtarzamy aż nie będzie bąbelków powietrza.

Powiem więcej :) Kropel atramentu ma być nie mniej niż 20 (w Hero 616). Inaczej do naprawy i przeczyszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...