Skocz do zawartości

Etui na trzy pióra "made in Japan"


Polecane posty

Od zawsze chciałem mieć jakieś fajne, solidne „opakowanie” na pióra. Marzyło się mi, aby nie był to li tylko piórnik, ale coś więcej. Coś, gdzie można schować ze trzy pióra, mały notatnik, wizytówki, zapasowy nabój z atramentem, czy ołówek. Przeglądając ofertę znanego większości forumowiczów sprzedawcy z Japonii o nicku Engeika, zobaczyłem to etui, które było jakby spełnieniem moich oczekiwań. Cena była do przyjęcia, tylko koszty przesyłki troszkę ostudziły mój zapał do natychmiastowego kupna. Pomyślałem, że trzeba sobie dać na wstrzymanie i kupić etui przy okazji robienia większych zakupów. Okazja trafiła się po paru tygodniach. Córcia moja złożyła u mnie zamówienie na fikuśne „pióro”, które zamiast stalówki miało pędzelek i naboje z czarnym atramentem Pilota do Art Pena. Dołożyłem do tego jakiegoś budżetowego Pilota Lucina. Przy takim zamówieniu koszt wysyłki już tak nie bolał. Przesyłka w ciągu dosłownie 7 dni od zamówienia była już dostarczona, co uważam za mistrzostwo świata, jako, że pewnie ze dwa dni co najmniej spędziła w urzędzie celnym.

Ale zacznę może w końcu pisać o samym etui.

Czarne, zrobione z jakiegoś skóropodobnego materiału, ale miłego w dotyku, łudząco przypominającego prawdziwą cielęcą skórę. Zamykane na zamek błyskawiczny, który „chodzi” jak dobrze naoliwiony mechanizm – lekko i płynnie. Uchwyt zamka błyskawicznego, to nie jakaś tam, wytłoczona jednym walnięciem sztancy blaszka, lecz pięknie wyprofilowana, gładka i bardzo przyjemna w dotyku przestrzenna, geometryczna bryła. Po otwarciu widzimy trzy miejsca na pióra, cztery kieszenie na wizytówki, paseczek, aby coś za niego włożyć i dwie duże kieszenie na notatnik lub inne papierki. Całość wygląda schludnie i zachęca do korzystania. W etui tym „mieszkają” moje ulubione Watermany :

Man 100 Patrician, Liaison, Carene Deluxe. Noszę tam również wizytówki, karteczki do notowania i dodatkowy nabój z atramentem.

Etui jest naprawdę obszerne.

Jego wymiary

Długość – 180 mm

Wysokość – 105 mm

Szerokość – 25 mm

Spokojnie mieszczą się wszystkie duże pióra. Nosiłem już w nim MB 149 i dwa Watermany Edsony. Ukształtowania, rozmieszczenie i budowa miejsc na pióra są takie, że niemożliwy jest kontakt poszczególnych piór ze swoimi „sąsiadami”. I o to chodzi. Tak ma być.

Pomimo sporych rozmiarów- długość i wysokość, etui jest bardzo wąskie, co sprawia, że spokojnie mieści się w teczce, saszetce czy też kieszeni kurtki, płaszcza lub marynarki.

Naprawdę fajna rzecz.

32851b9e0d88c96d.jpg

419f42cef6986e25.jpg

c47d942c80281e4e.jpg

Oto „lokatorzy” etui.

f79fb4101856fc1e.jpg

Już zakwaterowani.

c7146b8c1345a707.jpg

92eb308490831a72.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...