Skocz do zawartości

Pelikan M200 tannengrün transparent


konis

Polecane posty

1.Firma - Pelikan

2.Model – M200 tannengrün transparent

3.Rok produkcji – przed 2003 r.

4.Wygląd/design i jakość wykonania

Typowy przedstawiciel współczesnej linii Tradition Pelikana, czyli klasyka w czystej postaci.

W zasadzie nic od pięćdziesięciu lat w kształcie pióra nie zmieniło się. I dobrze, po co zmieniać to co jest dobre. Zmieniają się drobiazgi. Zakończenie skuwki, dodanie jednego, czy dwóch ringów, kolory tworzyw z jakich wykonano pióro. Proporcje jednak pozostają niezmienne.

Stylistycznie pióro jest dopracowane perfekcyjnie. Proporcje harmonijne jak antyczna architektura. Wielkość stalówki, długość sekcji, długość korpusu i pokrętła napędu mechanizmu napełniania dobrane tak, że każda zmiana byłaby popsuciem idealnie dobranych proporcji. Ten grecki porządek zastosowano również w skuwce. Jej długość dobrano proporcjonalnie do wielkości pióra, tak jak wielkość klipsa do wielkości skuwki. Cap-top już nie obły jak we wcześniejszych wersjach z przed 1997 roku, lecz stylizowany na pelikanie gniazdo z namalowanym na szczycie współczesnym firmowym logo – pelikana z dwoma pisklakami. Zmiana logo nastąpiła u Pelikana w kwietniu 2003 r. Od tego czasu obowiązuje logo z jednym pisklęciem. Stąd można wysnuć wniosek, że zielone pióro powstało przed 2003 rokiem

Tworzywo jest transparentne, zielone, nawet intensywnie zielone. Ale bardzo dobrze widać przez nie wnętrze pióra, tłok i mechanizm jego napędu, ułożenie stalówki w skuwce, gdy pióro jest zamknięte. Bardzo dobrze też widoczna jest ilość atramentu znajdującego się w korpusie.

5. Stalówka.

Pióro wyposażone jest w stalową, współczesną stalową stalówkę. Stalówka i inne metalowe elementy – ringi, klip są złocone. Stalówka średnia - wielkości M. Pisze poprawnie, ale rewelacji nie ma. Jest dość miękkie, ale o flexowaniu zapomnij. Pióro napełniłem jest atramentem Omas Green.

6. System napełniania – klasyczny piston filler. Wydajny, szczelny i dziecinnie prosty w obsłudze.

7. Wymiary :

Pióro zamknięte – 125 mm

Otwarte – 102 mm

Długość skuwki – 57 mm

Średnica – 12 mm

8.Cena.

W zależności od stanu pióra w przedziale 240 -400 zł / szt.

W sklepach już niestety brak.

Kilka fotek :

598a00dd0699ca3d.jpg

8331f88d19d06bf4.jpg

20295de4e1e7ae50.jpg

b9c6288275b76d70.jpg

39fed7b27d9a6d1d.jpg

3113ab524a00fde9.jpg

8fc028be6f23e1de.jpg

Próbka pisma

e5073b16d2bbf16e.jpg

Jest sześć transparentnych modeli Pelikana M200

0877327aad28c687.jpg

Oto antracyt :

ec097d1292c4c83a.jpg

Całkiem przezroczysty :

640c66037e8a4477.jpg

I cztery kolory :

aa599c29a72c0b2c.jpg

Mam tylko jednego Pelikana M200 Transparent – zielonego, więc jeszcze 5 egzemplarzy do zdobycia.

W moim zbiorku jest jeszcze jeden transparentny Pelikan w kolorze niebieskim.

12b231056e160cc4.jpg

Ale to już jest model M205.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konis

a ja mam prosbe (taka mala)...

Wahl Eversharp

tak bym sobie recenzje poczytala

- jaki jest

- jakie grafity potrzebuje

- i na co zwracac uwage przy kupowaniu (jakbym gdzies dorwala)

juz wiem gdzie spedze te kilka dni w PL

nie na kupowaniu butow tylko na bieganiu po sklepach z antykami :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...