Jump to content

Jet Black - Sheaffer Skrip


visvamitra

A  

12 members have voted

 1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Trudno powiedzieć
  • Raczej nie
   0
  • Nie


Recommended Posts

Sheaffer to jeden z najbardziej zasłużonych producentów piór wiecznych i atramentów. Niestety czasy świetności ma już za sobą. Nowe propozycje Sheaffera utrzymują rozsądną jakość, ale są wtórne i mało ciekawe. Dotyczy to również ich atramentówe.


 


Seria Skrip zadebiutowala na rynku w 1922 roku. Była opisywana jako "Writing Fluid a nie atrament. Wielu użytkowników piór wiecznych kojarzyło ówczesne atramenty jako niebezpieczne dla piór wiecznych i wywołujące korozję. Seria Skrip zaoferowała nową jakość i w materiałach marketingowych była opisywana jako "następca atramentu". Była oferowana w charakterystycznych słoiczkach:


 


skrip%20bottle.jpg


 


post-17720-0-14359300-1295417129.jpg


post-17720-0-68922000-1295417189.jpg


 


źródło


 


W 1990 r. Sheaffer zamknął fabrykę atramentów w USA a ich produkcję przeniósł do SLowenii. Zmieniła się również butelka. Osobiście nie lubię nowego kałamarza - wprawdzie jest solidny i pewnie stoi na biurko, ale jest również dosyć niski. Lubię pióra z dużymi stalówkami. Napełnienie takiego pióra z kałamarza Sheaffera nie należy do łatwy, zwłaszcza kiedy poziom atramentu we flaszcze spada do ok. 60 %. Zgoda, można użyć strzykawki. Wolę jednak wyższe kałamarze.


 


Co do obecnie oferowanych przez Sheaffera atramentów podsumowalbym je tak - nuda. Są solidne, maja rozsądne właściwości, ale poza czerwienią działaja na mnie usypiająco.


 


Zdaję sobie sprawę, że obecnie atramenty są działką zupełnie niszową i dużym firmom nie opłaca się inwestować w działania R&D, rozwój nowych kolorów i receptur. Z drugiej strony Pelikan wprowadzając serię Edelstein, ciekawe kałamarze, nietypowe kolory,. pomysł atramentu roku i dopasowanego do niego kolorystycznie pióra nieźle namieszał w piórowym swiecie. Myślę, że dobrze na tym wychodzą. I finansowo i wizerunkowo.


 


Parker i Waterman są częścią grupy Newell Rubbermaid, więc nie spodziewam się po nich żadnych ciekawych nowości. Dla NR pióra to malo istotna w rocznym sprawozdaniu finansowym część biznesu. Atramenty oferują już chyba tylko z rozpędu a wieść niesie, że portfolio zetną do trzech najlepiej sprzedającyh się kolorów. Biznesowo rozsądne. Wizerunkowo? Chyba też. W końcu większa część sprzedaży Watermana i Parkera to upominki i pióra dla niewtajemniczonych. Solidne, dobrze wykonane, nudne.


 


Niestety Sheaffer również idzie w te ślady. Kiedy patrzę na ich stare pióra, ślinię się. Kiedy patrzę na nowości nie czuję aboslutnie nic. Na pewno są dobre i niezawodne i świetnie piszą, tylko co z tego, skoro w ogóle na mnie nie działają?


 

Rzućmy okiem na oferowane przez firmę atramenty:

 

 


 1. Blue-Black
 2. Blue
 3. Black
 4. Brown
 5. Green
 6. Purple
 7. Red
 8. Turquoise

 


Sheaffer Black to dobry atrament w dobrej cenie. Pisze się nim bardzo przyjemnie, koloru nie lubię, ale poza tym nie ma na co narzekać. 


 


fpn_1458414590__black_sheaffer_is.jpg


 


 


Drops of ink on kitchen towel


 


 


fpn_1458414599__black_sheaffer_rk.jpg


 


Software ID


 


 


fpn_1458414632__black_sheaffer_leuchttur


 


Tomoe River, Kaweco Classic Sport, B


 


fpn_1458414648__black_sheaffer_tomoe_1.j


 


 


fpn_1458414656__black_sheaffer_tomoe_2.j


 


 


 


fpn_1458414663__black_sheaffer_tomoe_3.j


 


 


 


Leuchtturm 1917, Kaweco Classic Sport, B


 


 


 


fpn_1458414616__black_sheaffer_leuchttur


 


 


fpn_1458414624__black_sheaffer_leuchttur


 


 


fpn_1458414641__black_sheaffer_leuchttur


 


Compared 


 


 


fpn_1458414564__black_1.jpg

 

fpn_1458414574__black_2.jpg

 

fpn_1458414583__black_3.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Czy to ten atrament leją do naboju który jest dołączany do pióra?

Byłam rozczarowana tym co było w naboju, najbardziej irytowało zasychanie pióra, pisało się średnio, odcieniowi się nawet nie przyjrzałam, nie zdążyłam, bo nabój wylądował w śmieciach.

Link to comment
Share on other sites

Też mam mieszane odczucia co do tego atramentu a także do blue-black tej firmy. Gdyby nie atramenty Parker Quick to odłożyłbym kilka fajnych piór. Przerywał mi pierwszy forumowy Edison (jeszcze ze starego forum) i pióra chińskie. Na Parkerach chodziły bez zarzutu. Może dlatego mam sentyment do tych atramentów, dlatego, że uratowały kilka piór. Ale Scheaffery w mokrych piórach i firmowych: Scheaffer Gift 300 i Triumph działały bardzo dobrze. Dopiero wtedy mogłem docenić jego wartośći. Podobnie było z Pelikanami.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa sprawa  z tymi nabojami. Teoretycznie to ten sam płyn. Z drugiej strony dostałem próbkę 5 ml z kałamnarza. Nie zauwazyłem zadnych problemów z przepływem / zasychaniem / marudzeniem. Podobnie jest z blue / blackiem Pelikana. Płyn z nabojów jest suchy jak wiór a z flaszki podobno nie. Jeden z forumowiczów na FPN napisał do Pelikana w tej sprawie. Pelikan twierdzi, ze w kałamarzu i w nabojach mamy dopkładnie ten sam płyn. Chyba kupię sobie kałamarz i porównam z nabojami.

Edited by visvamitra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...