Jump to content

Parker Rialto, czy coś innego?


Recommended Posts

To mój pierwszy post na forum więc wybaczcie jeśli strzelę jakąś gafę :)

 

Chcę wrócić do pisania piórem, jak zdążyłem napisać witając się z Wami. Najbardziej na tą chwilę podoba mi się TWSBI Eco zresztą to właśnie jego recenzja pozwoliła mi znaleźć to forum. 

 

Z racji ograniczonego budżetu od kilkunastu dni intensywnie przeszukiwałem targowisko. Większość cudeniek jest poza moim zasięgiem, szczególnie że nie wiem co z tego powrotu wyjdzie. Znalazłem w dobrej cenie Parkera Rialto, nawet napisałem do właściciela, także sprawa jest już zaawansowana. Do Rialto przekonuje mnie wygląd, ogólne recenzje, oraz fakt że jest podrasowaną wersją Vectora który dzielnie towarzyszył mi na studiach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji postanowiłem jednak spytać Was o zdanie. 

 

Potrzebuje pióra które będzie dobrze pisało (nie za grubo), nie będzie zasychać i nie będzie bardzo delikatne ponieważ moja praca dość często wymaga odejścia od biurka.

 

Myślałem jeszcze o: Lamy Safari i którymś z małych Kaweco.

 

Może możecie mi polecić coś jeszcze innego?

 

P.S. No chyba że ktoś chce sprzedać ECO?  :huh:

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

jeżeli ktoś szuka taniego i dobrego pióra, to ja niezmiennie polecam Faber Castell Basic. Bardzo dobre stalówki, dobrze wyważone i zamykane na solidny zatrzask. Pióro masywne, więc się nie potłucze i będzie służyć długo.

Lamy Safari rownież Ci polecę, chociaż sam mam w Lamach tylko stalówki italic i nie pisałem nigdy okrągłymi, ale te pióra również są godne polecenia, ale na pewno mniej pancerny niż Basic.

 

Kaweco Sport to nie moja bajka. Za małe to choć stalówki mają dobre; ja mógłbym się tylko na model Dia2 zdecydować.

 

Za jaką kwotę chciałbyś kupić to pióro?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli FC to od F-ki wzwyż. Ja mam stalówkę EF i jest okropnie sucha. Lamy fajne, Pilot MR też fajny. Kaweco Sport jak najbardziej fajne :) i TWSBI ECO...bardzo fajne ale też od F wzwyż, mam F-kę i EF-kę i obie dają tą samą grubość kreski z tą różnicą, że F-ka pisze gładziej :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, muszę na pewno zobaczyć na żywo FC Basic, bo w internecie nie do końca mi się podoba :( Rufuz mógłbyś zrobić fotę z testem z obu stalówek ECO? Jeśli faktycznie nie ma różnicy w kresce a jest w twardości to celowałbym w Fkę 

Link to comment
Share on other sites

Takim klasycznym z wyglądu piorem i świetnym w użytkowaniu jest Inoxcrom Wall Street. Standadowo są wyposażone w stalwki M więc grubościowo jak najbardziej. Bardzo solidne metalowe pióro. MNie odpowiada także swoimi gabarytami i wagą.

 

Fajne piórko które mam to jest TOMA AGRAF, też w stylu Vectora. Trafił mi się bardzo dobry egzemplarz, dlatego o nim wspominam a jest do tego bardzo tanie. Ma cieńką kreskę dlatego polecam je jako ewentualnie drugie pióro.

Edited by kerad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...