Skocz do zawartości

Fascynacja igłami.


Admof

Polecane posty

Zamiłowanie do igieł bierze się najczęściej z powszechności kiepskiego papieru, tak jest również u mnie. Rzadko mam komfort pisania na papierze który sobie sam specjalnie wybiorę, a na "szmatach ksero" m-ką pisze się prawie jak markerem - atrament się leje we wszystkie strony. Na dobrym papierze m-ka jest dla mnie odpowiednią grubością, ale zdarza mi się pisać w małych rubryczkach na papierze gdzie nawet EF-ka rozłazi się szerokim kleksem i okazyjnie trzeba się przestawiać na długopis, bo w przeciwnym wypadku zostaje jedna wielka plama atramentu na kartce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dzisiaj poruszyć temat często przewijający się w przeróżnych postach na forum czy tematach o wyborze pióra, a mianowicie...

 

...fascynacja jak najbardziej cienką kreską.

 

F dla wielu jest za grube  :huh: Najlepiej żeby było EF albo EEEF. Piszecie tak drobnym druczkiem, że trzeba to rozczytywać pod mikroskopem? Ciekawe efekty z atramentem nie zaczynają się od M i grubiej? Mam chyba jedno pióro EF i taką cieniutką igiełką nie da się przyjemnie pisać, a kreska jest tak cienka, że aż brzydka...

 

Nie rozumiem fenomenu.

kiedy piszę czymś grubszym niż F, czuję się, jakbym jakimś mazakiem pisał, ale widzisz, rozumiem, że inni lubią, ba! nie dziwi mnie to nawet, bo niby czemu?

 

a co do ciekawych efektów, to może źle trafiłeś, ale wierz mi, że mokra EeFka, albo eFka potrafi wyciągnąć z atramentu wiele dobrego, nie trzeba do tego ławkowca, także tego.

 

51nibs.jpg

aha, dużo osób za mocno ciśnie cienkie groty i dlatego źle się im nimi pisze, taka jest moja koncepcja. 

mam na przykład takiego sheaffera triumph valiant #1250 z grotem XF, albo cieńszym, sam nie wiem. grot dla wielu osób zbyt ostry, drapie, wbija się w papier, samo zło. ale mam też kolegę, który nigdy nie pisał długopisem, może raz spróbował i mu się nie spodobało. zasadniczo facet używa cienkopisów i piór. otóż gość jak wziął tego sheaffera, stwierdził, że tak gładkiego pióra dawno nie miał w dłoniach, tak więc widzisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...