Skocz do zawartości

Atrament czarny do 50zł


Pepik359

Polecane posty

Diplomatowi ktoś robi atramenty, nie wiem kto, ale pewnie Guttenberg. Jak chcesz dobry atrament to w zasadzie kazdy z zaproponowanych tutaj spełni Twoje oczekiwania. Onyx bym sobie odpuścił bo poza wystrzałową i gustowną butelko nie ma aż taki wiele do zaoferowania (w porównaniu do tańszej konkurencji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat używam (w cenie do 50zł) i jestem zadowolony z:

Private Reserve -  Velvet Black, (silna głęboka czerń, 'wykończyłem' dwa słoiczki)

Duke - Black (sadzowy, mniej znany, a całkiem niezły i tani)

Sheaffer - Scrip Black (nie jest zły aczkolwiek niezbyt intensywnie nasycony)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo złe doświadczenia z Lamy blue-black (ciemnoniebieski) w nabojach. Na papierze oxforda (pióro Lamy Safari EF - zbyt szerokie jak na mój gust) rozmazuje się nawet po trzech dniach gdy przypadkiem dotknę nieco spoconym palcem. A często wertuję te kartki które zapisałem, więc te 10 stron które nim zapisałem będzie wyglądało kiepsko za parę lat. Teraz przerzuciłem się na Edelsteina (pióro Pilot 78G stalówka F - w sam raz tak cienkie jak potrzebuję) i jeszcze nie wiem czy to dobrze, będę wiedział w piątek :)

Edytowano przez cosurgi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo złe doświadczenia z Lamy blue-black (ciemnoniebieski) w nabojach. Na papierze oxforda (pióro Lamy Safari EF - zbyt szerokie jak na mój gust) rozmazuje się nawet po trzech dniach gdy przypadkiem dotknę nieco spoconym palcem. A często wertuję te kartki które zapisałem, więc te 10 stron które nim zapisałem będzie wyglądało kiepsko za parę lat. Teraz przerzuciłem się na Edelsteina (pióro Pilot 78G stalówka F - w sam raz tak cienkie jak potrzebuję) i jeszcze nie wiem czy to dobrze, będę wiedział w piątek :)

 

Wszystko ok, tylko jaki to ma związek z pytaniem o CZARNY atrament? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Onyx bym sobie odpuścił bo poza wystrzałową i gustowną butelko nie ma aż taki wiele do zaoferowania (w porównaniu do tańszej konkurencji).

Szczerze nie mam porównania do innych "prawdziwych" czerni. Bo z "czarych" miałem tylko Watermana (który jest trochę siwy), Parker Quink, Kaweco i Pelikana 4001. Onyx jest zdecydowanie najlepszy. Bardzo lubię ten atrament. Przepływ sprawia, że nawet do moich 10 ulubionych y się zakwalifikował; mimo że jest czarny.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...