Skocz do zawartości

Pióro z piękną stalówką do 500 zł


Polecane posty

Cześć,

jako iż jestem nowy na tym forum chciałbym się na początku przywitać :)

Myślę o wymianie swojego Watermana Experta GT na inne (Waterman spadł z biurka i stalówka przekrzywiła się o 90 stopni). Bardzo zależy mi na tym, aby pióro było ładne, nie przeszkadzałoby mi gdyby było ciężkie. Nie piszę drobno, ale także nie,,rozlegle"- raczej umiarkowanie. Stalówka rozmiaru F z Watermana była idealna. Uwielbiam, gdy pióro ma ładną stalówkę- z pięknym wzorem i wieloma szczegółami. Preferuję stonowane kolory- czerń i złoto to zdecydowanie moi faworyci. Końcówki z Watermana nie wymieniam, ponieważ nie jest to dla mnie opłacalne. Jestem świadom, że 500 zł nie daje bardzo wielu możliwości, może jednak jest jakieś cudo za stosunkowo niewielką cenę. 

 

Osobiście spodobała mi się Aurora Style, kolor czerń ze złotem, za 283 złote. Brakuje jej jednak najważniejszej dla mnie cechy, czyli ozdobnej stalówki, jednakowoż sama budowa pióra jest dla mnie idealna.

pioroaurorastyleczarnegt,w_320,wo_350,ho

Mam także możliwość zakupu Watermana Carene za 400 zł, lecz nie jestem pewien co do wytrzymałości pióra.

Proszę o porady oraz uwagi co do zamieszczonych w poście informacji (jestem to nowy :)).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora podobno (ja jej nie mam) często przerywa i drapie. Może przejdę od razu do rzeczy. Jak ma być pióro do 500zł to może coś w kierunku Watermana Charlestona? Co prawda jest o około 30 zł droższy, ale to nie powinien być problem.

Jeśli skuwka ma zamykać się na zatrzask, to może Sheaffer Sagaris? Tylko że troche brakuje jej zdobień. Jest zdobiona, ale nie aż tak jak np. ww. model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora podobno (ja jej nie mam) często przerywa i drapie.

 

Rzadko staram się zabierać głos jako dystrybutor, ale w tej sytuacji prosiłbym jednak o nieco bardziej merytoryczne wpisy, licujące z profesjonalizmem tego forum. Nie masz Aurory, ale podobno przerywa i drapie...która Aurora, ta konkretna - czy może wszystkie modele Aurory? Jak często przerywa, kto to stwierdził? Do tego jej nie masz, ale podobno tak jest...no ludzie... :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko staram się zabierać głos jako dystrybutor, ale w tej sytuacji prosiłbym jednak o nieco bardziej merytoryczne wpisy, licujące z profesjonalizmem tego forum. Nie masz Aurory, ale podobno przerywa i drapie...która Aurora, ta konkretna - czy może wszystkie modele Aurory? Jak często przerywa, kto to stwierdził? Do tego jej nie masz, ale podobno tak jest...no ludzie... :unsure:

Kiedyś chciałem kupić właśnie ten model. Szukając recenzji i opinii bardzo często trafiałem na informacje ze przerywa i drapie. Nawet widziałem film na którym pióro podczas szybkiego pisania nie podawało atramentu. W końcu zrezygnowałem z zakupu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Carene z OLX wygląda na 100% oryginał, Ten egzemplarz jest z drugiej serii (pierwsza seria miała tylko żółte złote wykończenia i standardowe kolory więc jego F już nie jest tak bardzo cienki (porównywalny z japońską M-ką.

 

Pióra sprawują się doskonale. Mam 2 egzemplarze, w tym jeden z 1997 (początek produkcji i poza wymianą konertera nie miał nigdy żadnych problemów.

 

Etalona w tej cenie raczej nie znajdziesz.

 

Dodatkowy plus, można dokupić długopis i ołówek z tej samej serii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...