Jump to content

Waterman Encre Havane


D@dik
 Share

Recommended Posts

Nie dysponuję wieloma akcesoriami i atramentami pisarskimi, bo daleko mi do kolekcjonara, a bliżej do zwykłego użytkownika.

Zaprezentowałem już wcześniej jeden z moich ulubionych kolorów (brązowy Pelikan), ale chciałem też kiedys porównać go do podobnego populanrego brązu ze stajni Watermana.

Przedstawiam wobec tego Watermana Encre Havane. Inkaust ten można oczywiście nabyć zarówno w nabojach jak i charakterycznycm dla Watermana kałamarzu 50ml. Butelka, wiadomo, zapakowana dodatkowo w pudełko zwykłe kartonowe - bez fajerwerków, jak to bywa w atramentach japońskich.

waterman_havana1.jpg

Sam atrament ma bardzo dobre właściwości schnące i praktycznie prawie po sekundzie się nie rozmazuje. Nie strzępi na zwykłym papierze drukarkowym, jak i na notatnikach makulatorowych jakie mam. Nie zauważyłem, żeby zasychał w piórze, bo choć moje pióra używam naprzemiennie, to startuja od razu bez problemu. W tej recenzji używałem Havany w nowonabytym Watermanie C/F i właśnie też do jego specyfiki. Atrament wydaje się być nieco ciemniejszy i bardziej brązowy w stosunku do brązowego Pelikana, który z kolei idzie w cieplejsze (trochę rdzawe) tony brązu. Z tego też powodu chyba też bardziej nadaje się do "oficjalnego" piśmiennictwa.

IMGP4188.JPG

Brązowy Waterman jest też cenowo patrząc (tutaj porównuję ceny w sklepie stacjonarnym w swojej miejscowości) przeszło dwukrotnie droższy od brązowego Pelikana (co prawda w mniejszym flakonie - 11pln) bo za butelkę zapłaciłem 28pln. Do jakości atramentu nie mam żadnych zastrzeżeń, a i kolorek jest bardzo miły dla oka.

Edited by D@dik
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

To ja dołożę swoje "dwa grosze" do recenzji

Atrament wygrałem w forumowym konkursie Rób zdjęcia wygrywaj nagrody.

Jak napisał D@dik atrament bardzo szybko schnie. Przepływ bardzo dobry, ale niestety nie przeszedł "testu pilota 78g B" tzn jednak gorszy od parera quink blue. pisze gładko, nie strzępieni nawet przy pisaniu piórami mającymi tendencję do strzępienia. Cieniowanie raczej wyraźne. Kolor ciemny, wyraźnie ciemniejszy od pelikana 4001. Mnie się właśnie takie ciemne odcienie podobają :)

20120715182514.jpg

20120715182756.jpg

20120715182756.jpg

20120715182600.jpg20120715182613.jpg

20120715182642.jpg

20120715182739.jpg

ps nie wiem czemu pojawiają się tylko dwa obrazki, imageshack wyraźnie szaleje, mam nadzieję że w jakimś niedługim czasie wszystko wróci do normy. a jak nie to postaram się wrzucić jeszcze parę zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...