Skocz do zawartości

Agenda Time System dla Business-u


Polecane posty

Agenda Time system

Zdecydowalam sie napisac recenzje tego kalendarza ze wzgledu na to, ze szkodnik jest niezwykle z niego zadowolony i uzywa go od lat.

Jak stwierdzil mozna wszystko w nim zapisywac i ma sie jak to okreslil cale biuro przy sobie.

Poczatkowo mial popielata okladke z „plastikowego“ materialu ale okazala sie niezbyt trwala i w ostatecznosci zostala wymieniona na czarna skore, ktora sluzy od poczatku 2008 roku.

p1010978l.jpg

Szodnik zamawia wszystko w formie listowej. I otrzymuje nowy zestaw poczta.

p1010977a.jpg

Format

A5 z wymienna zawartoscia wpinana na spiralach zapinanych na zatrzask.

Okladka

Bardzo trwala czarna skora, ktora co prawda ma kilka zadrapan ale jest intensywnie uzywana czesto lezy w bagazniku itp. Nie jest jednak popekana ani podarta.

Ma doprawdy imponujaco wytrzymalosc warta swojej ceny.

Wewnatrz znajduja sie cztery kieszenie z przodu i piec kieszeni z tylu na wizytowki i inne drobiazgi.

Posiada rowniez dwa „uchwyty" na olowek lub inny przyrzad pismieniczy.

Szkodnik uzywa olowkow z uwagi na latwosc korygowania zmian terminow

Okladka zapinana jest na zatrzask.

Waga

Maz nosi ze soba tylko 2 miesiace a pomimo tego waga osiaga...

uwaga ponad 1 kg.

p1010980.jpg

Zawartosc

4 czesci

  1. (nazwe to),

  • przeglad, gdzie dokonuje szybkich notatek
  • plan roczny
  • jest jeszcze jedna zakladka ale z tego co widze przeznaczyl ja rowniez na podreczne zapiski

p1010981l.jpg

  1. Kalendarz jak juz wspomnialam szkodnik nosi ze soba 2 miesiace.

  • strona sklada sie z jednego dnia,
  • na gorze strony mamy przeglad 3 miesiace,
  • po lewej stronie jest podzial od godz 8 do godz 18 na zaplanowanie spotkan,
  • po prawej od gory mamy miejsce na zapisanie co w danym dniu jest wazne, ponizej zadania a calkiem na dole strony kontakty,
  • po lewej stronie kartki jest miejsce na notatki i pozniejsze (po godz 18) terminy (do godz 22),
  • maz pisze glownie olowkiem, kartki sa biale dobrej jakosci, chociaz cienkie.
  • znalazlam kilka numerow wpisanych piorem Lamy. Atrament nie przebil ale jest widoczny.

  1. Trzecia czesc to cele i projekty, spotkania, idee

  1. Czwarta czesc to notatki, informacje, kontakty.

p1010976ck.jpg

Przechowywanie

Do przechowywania nie uzywanych miesiecy jest specjalne plastikowe etui lub jak ktos ma inne wymagania mozna dokupic piekna drewniana skrzynke.

Kalendarze z poprzednich lat mozna archiwizowac w segregatorze w ktorym przychodza wkladki kalendarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Taaak, kalendarze są pięęęęekne, ale i ceny powalające.

Czy zna ktoś link, gdzie można znaleźć program komputerowy do stworzenia własnego organizera, zeby potem go wydrukować. Przecież producenci muszą mieć coś takiego, na piechotę nie robią kalendarza. Marzy mi sie programik, w ktorym sama zaprojektuję rozkład na stronce, własną czcionkę, i inne "kwiatki" a potem tylko na cudownym papierze wydrukuje i zbinduję. Czy ktoś juz próbował to zrobić? Bedę wdzięczna za informację.

Anya

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że było coś takiego kiedyś w sieci do projektowania własnych notatników. Tylko, że nie mogę tego teraz odnaleźć :(

Moze szukałam za mało albo wpisałam nieodpowiednie słowo-klucz. Jazz jeśli znajdziesz, to,proszę, wpisz linka. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nabieram jakiegoś takiego dziwnego wrażenia, że planowanie zajęć zaczyna zabierać więcej czasu niż ich późniejsza realizacja... ;)

Ja już nawet nie używam generalnie terminarza - kiedyś to wpisywałem wszystko ładnie, ale później okazywało się, że to się przesunęło, to załatwiłem 3 dni wcześnie, a tamto 2 dni później, tamto idzie na przyszły tydizeń itd. A pomiędzy tymi głównymi sprawami załatwiam jeszcze 1001 mniejszych i musiałbym miać osobistego asystenta który prowadził by taki notesik. Teraz mam taki malutki (1/3 z formatu A5) i spokojnie mi wystarcza. Notesy są dobre jak się prowadzi spokojny styl załatwiania i załatwia się tylko "grube" sprawy - inaczej w bieganinie nie nadążymy aktualiować notesika ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dam posiekać za mojego Filofaxa. Sprawdza się genialnie, a odkąd go mam, moja efektywność w każdej dziedzinie życia podniosła się znacznie:)

Wreszcie kończę różne zaczęte/odkładane projekty i mam przegląd całości. Nie zgodzę się, że takie plannery są tylko do grubych spraw, właśnie do ogarnięcia miliona drobiazgów nadają się znakomicie. Bez Filo nie ruszam się z domu (no dobra, na biegi idę bez niego, ale potem uzupełniam notatki).

Zastanawiam się nad napisaniem recenzji mojego fetysza

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

System sprawia rewelacyjne wrażenie. Wątpię jednak, czy zdałby egzamin w mojej pracy - zdaje się być zbyt skomplikowany. Ponadto cena, jak na terminarz/planner wydaje się być absurdalna. Przynajmniej dla tzw. "budżetówki". ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...