Skocz do zawartości

Jakie pióro kupić do 30 zl?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Na polskim rynku brakuje wielu marek piór - zarówno tych z dolnych jak i zgórnych półek.

Dlaczego? Ano właśnie, dlaczego?

Jak napisałem - ja wolę Hero od Jinhao.

A gdybym musiał wybrać jedno jedyne chińskie pióro, wybrałbym Hero 100. Z tym, że to już inny przedział cenowy niż w temacie.

Byłem widziadłem nie kupiłem.

No i klops, pióra Hero nie są praktycznie do zdobycia w legalnym obrocie czy jak kto woli w imporcie. Teraz już wiem na pewno dlaczego są rzadkością w Polsce a szczególnie modele bardziej luksusowe, w ładnych opakowaniach czy wykonane w modelach kolekcjonerskich.

Owszem opłaca się sprowadzać ale tylko i wyłącznie modele bardzo tanie, jeden, no max dwa modele, półka średnia to już ryzyko.

Dziwna polityka firmy lub rządu Chińskiego prawdopodobnie mająca na celu ochronę marki nakłada na potencjalnego importera dziwne dla nas obostrzenia.

Jeśli jednak jesteś uparty to i owszem możesz sprowadzić ale cena podskoczy przynajmniej o 30 % a to już ryzyko.

Puki co polecam import prywatny

Pozdrawiam Jinhao

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Albo poczekaj na następne 30 zł, zwiększą się możliwości.

Tak w okolicach 150-200 zł możesz już nawet powybrzydzać i zaczaić się na jakiegoś Duofolda...

(Żebyście widzieli, jakie ja cudo dzisiaj dorwałem... Niepozorne, lekko odrapane, ale niesamowicie pisate. Oderwać się od niego nie mogę. Luba próbuje go przejąć na własny użytek. Fotki już zrobiłem, wrzucę później wieczorem :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reform ma fajny system napełniania - tłoczek - stalówka trochę sucha, jednak po rozpisaniu nie drapie ani nie przerywa - cienka kreska, dobra do sporządzania notatek.

Plumix z kolei to ogólnie fajne pióro, takie trochę nietypowe, spory uchwyt, ergonomiczny, plus wrażenie takiej solidności (na pewno w porównaniu do reforma który jest lekki jak piórko i drobny)

PS. nie dziwię się że EF w Plumixie ci drapie... już F-ka to trochę jakby pisać igłą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chińskich z zakręcaną skuwką to na dziś dwa: za 39 zł. na allegro Jinhao 160 (w Polsce przez Aris sprzedawane jako Jinhao 530, moje z Chin ma numer 160) i nieco drożej Jinhao 159 Celluloid. Obydwa mam. Wady: dość ciężkie, skuwki nie da się nałożyć na pióro podczas używania. Stalówki twarde i grube. W galerii jest wątek z Jinhao 159 Celluloid. Wątek z Jinhao 160 będzie. Przy okazji, gdybyś miał kupować - napisz bezpośrednio do sprzedawcy: www.firma-aris.pl. Oferują niższą cenę niż przy zakupie na allegro.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...