Skocz do zawartości

Jakie pióro kupić do 30 zl?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Uff... Dobra rada - nie traktuj pióra jak inwestycji. Stopa zwrotu pozostawia sporo do życzenia. ;)

Jeśli Herlitzem dobrze Ci się pisze nie widzę powodu do zmiany. A jeśli masz ochote na coś nowego, taniego i fajnego - rozejrzyj się np. za tym Pilotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że do 30zł może być problem z dostaniem Pilota.. trzeba się liczyć z kosztami rzędu 50-60 zł, ale jeżeli jesteś w stanie dołożyć, to jak najbardziej powinieneś być zadowolony. Sam nie miałem z nim do czynienia, ale wystarczy chwilę posiedzieć na forum, żeby się zorientować, że zbiera same pozytywne opinie. Z piór z przedziału 60zł mogę polecić Watermana Graduate. Można się spotkać z różnymi opiniami na jego temat, ja akurat trafiłem na bardzo udany egzemplarz i jestem zadowolony. Pióro- czołg, ciężko będzie je zajechać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero 616 to dobre i tanie pióro, ale rozrzut jakościowy poszczególnych egzemplarzy jest bardzo duży. Czasem w Tesco dostępny jest też klon 616 - Hero 332 za 4 zł jak zobaczyć co to za pióro. Na allegro jest też wersja z metalowym korpusem produkcji Jinhao. Napełnianie tylko atramentem z kałamarza.

Pilot ma zakręcaną skuwkę, pisze bardzo cienką linią i do tego dość sucho. Dla jednych będą to zalety dla innych wady. Jest też problem z nabojami do pilota. Nie wszędzie je dostaniesz. na szczęście zawsze masz w komplecie konwerter do napełniania pióra z kałamarza.

W cenie pilota, albo trochę taniej dostaniesz w licytacji jakieś pióro Lamy. Teraz widzę na allegro Nexx i Safari od 10 zł (licytacja). Fajne pióra. Tu masz niestety problem podobny do Pilota - dostępność naboi Lamy i do tego nie masz konwertera, ale może być ciut lepiej z ich dostępnością w stosunku do pilota (ale zdziwiłbym się gdybyś np dostał je w kiosku ;)) no i zawsze możesz napełniać strzykawką z igła te zużyte. Tu masz opis pióra na naszym forum.

Odradzam tanie Parkery które zwykle kuszą. Ja po kupnie Hero 616 przestałem używać Jottera.

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30 złotych, nie należy się oszukiwać, super pióra może nie udać się kupić, ale kwestia jest odpowiedniego przeszperania wszelkich aukcji.

Przyjmuje że pióro byś nosił do szkoły.

Na allegro można zakupić hero 616 lub jego klony Jinhao 321 (korpus z tworzywa sztucznego) i 325 (korpus metalowy), wydaje mi się że aktualnie Jinhao posiada mniejszy rozrzut jakości (praktycznie każde pióro jest w porządku). Minusem tych piór, albo praktycznie wszystkich chińskich piór z zakrytą stalówką i napełnianych przy pomocy ściskanej gumki jest to że lubią sobie chlapnąć atramentem w czasie wytrząsania. Jest to trochę kwestia lepkości atramentu, ale trzeba to mieć na uwadze. Pół biedy jeżeli korzystasz z atramentu który łatwo schodzi pod wodą (praktycznie każdy dostępny na rynku), gorzej jeżeli jest to hero blue/black lub black, którego usunięcie nie jest już takie proste.

Na allegro jest również trochę piór Jinhao oraz Baoera, które posiadają w komplecie konwerter (przeważnie śruba rzymska - dosyć solidne rozwiązanie), ale można go swobodnie podmienić na zwykłe wkłady - international. Tego typu rozwiązania generalnie posiadają trochę mniejsze tendencje do chlapania lub nie posiadają jej w ogóle. Ja na przykład od jakiegoś czasu korzystam z Baoera 398 - jestem generalnie z niego zadowolony, jego największą wadą są przeciętnej jakości złocenia - schodzą w szczególności z jednego miejsca, polecam ci recenzję na fountain pen network gdzie pióro zostało generalnie nieźle podsumowane.

Nie polecam Parkerów, jak już musisz to weź Vectora, ale pamiętaj też o tym, że za wkłady do pióra nie zapłacisz najmniej. Pióra do nauki pisania piórem generalnie są nieproporcjonalnie drogie do swojej jakości - płacisz za kolorową obudowę oraz znaczek marki.

Generalnie konwerter + kałamarz zawsze będzie wychodzić taniej, ale jednak trzeba pamiętać o tankowaniu co jakiś czas w domowym zaciszu.

Jeżeli jednak zdecydujesz się przeznaczyć trochę więcej funduszy, to Waterman Graduate, Lamy Safari, w niektórych sklepach internetowych można również czasami zdobyć w b. przystępnej cenie pióra Inoxcroma - generalnie klasyczne solidne pióra. Przed dokonaniem zakupu przemyśl kwestię grubości stalówki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że niedokładnie sprecyzowałem moje oczekiwania. Więc je precyzuję:

1. Szukam pióra lepszego od mojego herlitza my pen.

2. Jeśli można, to żeby to pióro było dostępne w sklepie, a nie na internecie.

3. Cena max. 30 zł.

4. Jeśli w tej cenie nie znajdę niczego lepszego to warto pozostać przy herlitzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś w stanie zakupić pióro lepsze od Herlitza my.pen za 30 złotych, nie miałem co prawda go w dłoni, ale strzelam że tak. Wszystko zależy od tego jak dobrze zaopatrzone papiernicze masz w pobliżu. Wspominany tutaj przez niektórych Pilot Plumix wydaje się dobrym wyborem - przynajmniej powinien się znajdować w większości sklepów papierniczych.

Z własnych obserwacji muszę stwierdzić, że w przypadku Pelikana i Herlitza, piór do nauki pisania, płaci się głównie za ładne opakowanie, dlatego, też można w tej cenie dostać pióro o wiele lepiej wykonane i posiadające lepsze właściwości piśmiennicze, tyle że mniej znanych marek. Ale osobiście nie jestem za bardzo przekonany na przykład do Zenitów, miałem takiego, co prawda pisał, ale emalia która był pomalowany plastik masowo schodziła.

Pióro zakupione na internecie zawsze będzie tańsze, może warto kogoś poprosić kto na przykład ma konto na allegro, może taka osoba również by była zainteresowana zakupem pióra co obniżyło by koszta wysyłki?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zaczynalem od Herbow itp. Zdecydowanie polecam Jinhao 325 z Allegro (ja mam cale czarne). Idealny wol roboczy. Na dobra sprawe nie potrzebowalbym do codziennych notatek nic wiecej. Co najwyzej kilka sztuk na rozne kolory atramentu... Nie ma nawet sensu porownywac tego piora z Herbami i tym podobnymi podrobkami, bije je na glowe. Za tydzien, moze dwa, pioro ktore kupiles sie rozleci i tak czy siak kupisz nowe na Allegro..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30 zl patrzylem wszedzie. Papiernicze i supermarkety. Doszedlem do wniosku, ze w tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego niz Herlitz my.pen. Dlaczego? Oto powody:

- wiele kolorow,

- dla praworecznych i leworecznych,

- ergonomiczny ksztalt,

- latwosc pisania,

- LEKKOSC itp.

Jednym slowem: Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...