Skocz do zawartości

Chyba problem z doplywem atramentu do stalówki


Cement

Polecane posty

Witajcie!

Mam problem. Otoz w moim piorze herlitz my pen cos sie dzieje. Wkladam naboj(Donau) Troche sciskam. Atrament wyplywa. Normalnie pisze dosyc gruba kreska i po jakims czasie coraz slabsza. Na koncu musze dociskac stalowke, zeby cos napisac. Potem sciskam naboj i od poczatku. Dodam ze moj kolega ma takie same pioro i u niego ten problem nie wystepuje.

Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Cement :)

Przyczyn problemu może być kilka. Po pierwsze, wyjmij nabój i przepłucz pióro ciepłą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń lub mydła. Włóż nabój i sprawdź czy problem się rozwiązał. Jeżeli nie, włóż nowy nabój. W razie, gdyby to też nie pomogło wklej zdjęcie stalówki widzianej z boku (o ile masz taką możliwość).

Sprawdź również, czy stalówka jest równo ułożona na spływaku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pióro ma już rok... powinno działać na jego korzyść ;) Spróbuj je przywrócić do życia. Jeżeli zaś chodzi o zakup, to zadaj to pytanie w dziale "Pióra i akcesoria". Jestem pewien, że z odpowiedzią pospieszą osoby dysponujące dużą wiedzą w tym zakresie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mam podobny problem. Odkupiłem Duke Ruby. Dwa lata temu dostała go jedna pani. Zobaczyła jak się pisze i odłożyła do szuflady. Dostałem nawet ten stary paragon. Pióro rzeczywiście chyba tylko trochę piśnięte. Dałem nowy nabój ale nie pisze. Popłukałem. Popisało dopuki był atrament rozcieńczony wodą (z płynem garnkowym). No, pisze stylem grzbietowym ale ja tak nie chcę bo to jakby jechać na koniu co do góry nogami chodzi. Czy początkujący w piórkowym dłubaniu matoł da rady rozebrać Duke i dobrać się do stalówki?

Edytowano przez ryard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...