Skocz do zawartości

Sailor Nagasawa-Kobe – No. 49 Kitano Olive Green


Mariusz888

Polecane posty

"Są takie atramenty, co do których żywimy bardzo duże nadzieje. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem atrament z serii Kobe, który opatrzono numerem 49 to postanowiłem, że musi się on znaleźć w moim zbiorze. Po atramentach Sailora spodziewałem się również świetnych parametrów. Czy więc spełnił on pokładane w nim oczekiwania?

Kolor okazał się minimalnie innym aniżeli się spodziewałem, ale nie żeby mi się nie podobał. Spodziewałem się ciemnej zieleni o średnio nasyconej barwie, a okazało się, że kolor faktycznie nie bez kozery ma w nazwie wyraz „olive”. Jest to coś w rodzaju połączenia oliwkowej zieleni, którą połączymy z czernią. Na pewno nie można mu odmówić oryginalności. Osobiście nie znam innego atramentu o dokładnie takim kolorze. Tak więc pomimo, że jest minimalnie inny aniżeli zakładałem, to i tak kolor trafił w moje preferencje.

Parametry okazały się być naprawdę na wysokim poziomie. Pomimo bardzo dobrego nasycenia atrament ten doskonale cieniuje. Paleta odcieni jak na stosunkowo ciemny kolor jest naprawdę duża."

Czytaj całość

 

sailor_kobe_49_kitano_ogsm-2.jpg

 

sailor_kobe_49_kitano_ogsm-6.jpg

 

sailor_kobe_49_kitano_ogsm-8.jpg

 

sailor_kobe_49_kitano_ogsm-12.jpg

 

sailor_kobe_49_kitano_ogsm-16.jpg

 

sailor_kobe_49_kitano_ogsm-18.jpg

 

sailor_kobe_49_kitano_ogsm-19.jpg

 

sailor_kobe_49_kitano_ogsm-23.jpg

 

sailor_kobe_49_kitano_ogsm-24.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też najpierw nasunęło się skojarzenie z Tokiwa Matsu, bo to podobny odcień... ale faktycznie, po porównaniu obu, Olive Green jest jednak nieco ciemniejszy (wg mnie), i ma zdecydowanie mniej żółtego w sobie.

Niemniej, to bardzo udana zieleń, ale ja pozostaje przy Tokiwa Matsu :)

Może jak się skończy buteleczka, to wypróbuję Olive Green...

 

Dzięki za recenzję, jak zwykle fantastyczna! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...