Skocz do zawartości

Czym czyścić palce ubrudzone atramentem?


jazzy

Polecane posty

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Podchlorynem sodu (we Francji to Eau de Javel, w Polsce występuje pod nazwą Bielinka lub Bielnar). Uwaga - to jest żrące, a dłonie potem pachną jak skoncentrowany basen kąpielowy. Ale jest to skuteczna metoda

Dzięki - spróbuję, bo scyzoryk... no czasem to po prostu za mało... :/

Edytowano przez Krystian_33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często jestem upaćkana atramentem, używam zielonego Edelsteina. W biedronce są ostatnio chusteczki szkolne zmywające atrament z rąk. Pachną gumą balonową. Wytrzeć ręce tymi chusteczkami, a potem ciepła woda z mydłem i gotowe. Przy bardzo mocnych plamach zostaje jeszcze trochę, ale jest dużo lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!  :)

 

Moje palce ratuje dwufazowy płyn do demakijażu. Najlepiej pod tym względem sprawdza się ten z Yves Rocher. Jest okropnie tłusty i nie lubię go stosować do tego, do czego został przeznaczony, ale w myciu paluchów sprawdza się świetnie. Trzeba tylko mieć jakąś sztywną "ściągaczkę" i w miarę szybko ściągać ten atrament, który schodzi. Potem można zwieńczyć dzieło płynem do mycia naczyń i jakimś żelem z peelingiem. I nawilżyć.

 

Miałam niedawno całe ręce zielone, więc coś o tym wiem...  :unsure:

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skuteczne, zależy tylko, jaką ktoś ma skórę. Mam niestety tak, że po podobnej kuracji z rąk zniknąłby nie tylko atrament, ale i naskórek (obcierają mnie nawet wodze przez rękawiczki). Dlatego co człowiek, to sposób  :)

Co do płynu do demakijażu, pomaga też np. na umywalkę zabarwioną atramentem czy ślady po farbie do metalu, które na panelach podłogowych zostawił stojak choinkowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...