Skocz do zawartości

Pilot iroshizuku tsutsuji


konis

Polecane posty

Producent – Pilot

Nazwa atramentu – Iroshizuku

Nazwa koloru – tsutsuji

Solidnie zrobione ze sztywnej tektury, pomalowanej srebrnym błyszczącym lakierem, opakowanie zawiera szklaną płaską butelkę atramentu o pojemności 50 mililitrów.

Zapewne kształt butelki jest chroniony i zarezerwowany wyłącznie dla atramentów Iroshizuku. Na pudełku na srebrnym tle wydrukowano prostokątne pole w kolorze atramentu znajdującego się w butelce z nazwą koloru, producenta i rodzaju atramentu i pojemności samej butelki. Sama butelka ma niewielką prostokątną naklejkę z napisami w kolorze atramentu i cienkim paskiem również w tym kolorze. Butelka wykonana jest z grubego szkła. Wewnątrz ma wyprofilowane dno, umożliwiające pobór atramentu nawet, gdy już niewiele go zostanie. Muszę przyznać, że ten spokojny, stonowany, a jednocześnie bardzo wysmakowany design bardzo mi odpowiada.

4a4dc0a0bac572ac.jpg

ba777391214a43f7.jpg

22c875c2930a6cf4.jpg

ca198001f8b347bf.jpg

969393a54db8c1cb.jpg

Ale butelka, pudełko, to tylko opakowania tego co najważniejsze, czyli atramentu. Napełniłem nim Osmię 663 i popróbowałem pisać. Piękny kolor. Tsutsuji przetłumaczone z japońskiego oznacza azalię, czyli taki kwiat. Jakby porównać kolor tego atramentu do bardziej znanych kolorów, to może amarant byłby tu bardzo podobny. Przepływ jest dobry.

Stalówka Osmii gładko sunie po papierze, pozostawiając amarantową mokrą linię.

Trochę wydaje się mi zbyt długo schnąć, ale może tylko mi wydaje się, bo Osmia jest rozmiaru OB i kreślona linia jest szeroka.

Próbka pisma.

dcc2f5ac590edd1e.jpg

Znalazłem w necie japońską azalię. Rzeczywiście kolor podobny.

df8d49285fe8bc87.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...