Skocz do zawartości

Sailor Jentle Ink – Colors of Four Season – Yama-Dori


Mariusz888

Polecane posty

"Atramenty japońskich producentów zawsze uważałem za jedne z najlepszych. Po bardzo pozytywnych wrażeniach z kilkoma innymi atramentami firmy, przyszedł czas na kolejny inkaust z serii Colors of Four Season. Próbkę Yama-Dori otrzymałem od użytkownika Salix z Forum o Piórach, za co bardzo dziękuję.

W roli testowego pióra wystąpiło Kaweco Sport Skyline ze stalówką B oraz oczywiście notes Rhodia DotPad. Jaki jest Yama-Dori? W skrócie można by go określić jako „świetny”. Naprawdę. Piękny, głęboki zielony kolor z domieszką niebieskiego, który połyskuje w każdym miejscu, gdzie większa ilość cieczy osiadła na papierze. Z owego połyskiwania jest on zresztą znany. Wystarczy spojrzeć na wyschnięty „kleks”, aby zobaczyć jak duża jego powierzchnia błyszczy na brunatno-bordowy kolor.

O strzępieniu czy przebijaniu nie ma mowy. Nawet przy szkicowaniu trudno jest sprawić, aby cokolwiek przebiło na drugą stronę. Czas wysychania jest raczej długi. Na satysfakcjonujący rezultat musimy poczekać około 15 sekund. Co jednak atrament oferuje w zamian? Na pewno piękne cieniowanie. Nawet w wykonanej ze stali stalówce Kaweco, widać jak wiele elementów liter nie tylko ma zróżnicowane nasycenie, ale i posiada wspomniany połysk."

Czytaj całość

 

sailor_yamadori_prsm-1.jpg

 

sailor_yamadori_prsm-5.jpg

 

sailor_yamadori_prsm-4.jpg

 

sailor_yamadori_prsm-7.jpg

 

sailor_yamadori_prsm-10.jpg

 

sailor_yamadori_prsm-13.jpg

 

sailor_yamadori_prsm-14.jpg

 

sailor_yamadori_prsm-18.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i mam zagwozdkę. Jutro kupuje ten atrament,ale... Na jednych recenzjach bardziej wpada w niebieski, czy może w taki ciemniejszy turkus,a u Ciebie wpada bardzo w zieleń... Hm.. Chyba ze to mój telefon tak teraz zakłamuje kolory...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest stricte niebieski atrament - zieleń jest w nim na 100% obecna :)

Tak, tak, wiem :) Lubie własnie takie zielono niebieskie, ale np tutaj:

image.jpg

 

to bardziej w turkus wpada, ta zieleń wydaje się być obecna ale nie dominująca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yama dori jest bardzo zróżnicowany, w zależności od stalówki i papieru będzie miał ciemne i jasne odcienie zieloności i niebieskiego i na dodatek fajny połysk (czerwonawy).

 

Wow! To nie może się znudzić :)

Ja planuje zalać nim Sheaffera z Fką... i tak się zastanawiam, czy w takiej cienkiej, choć mokrej dość (no takie idealnie ani za mokrej ani za suchej) stalówce, nie będzie jednak za ciemny.. 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, ale ztcp w moim MB 202 (F) jest bardzo fajne cieniowanie, a jest to pióro po stronie mokrej. Wrzuciłbym jakieś zdjęcie, ale kompletnie nie mogę ustawić balansu bieli na zdjęciu z kartofla, żeby choć trochę zdjęcie przypominało rzeczywistość ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...