Skocz do zawartości

Etui Montblanc


Polecane posty

Ja się nie znam, ale współczesny oryginał powinien mieć szlufkę poniżej połowy wysokości od dołu. Wydaje mi się też, że skóra w bokach powinna być inaczej zszywana i ułożona, bez dziur na dole.

 

Swoją drogą, jest kilka polskich wytwórni robiących dobre etui. Na pewno pewniejsze.

Edytowano przez marwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim oryginalne etui MB jest dużo staranniej wykonane, a skórka jest pierwszorzędnej jakości, co widac gołym okiem nawet na zdjęciach....

Modelu przewdstawionego na zdjeciach nie ma w ofercie np. tu

http://kraff.pl/83-etui-montblanc

a dodatkowo takie etui to koszt około 600-700 złotych. Jesli ktoś proponuje za np. "270" to powinna się nam zapalic czerwona lampka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie sprawa jest zdecydowanie klarowna, wolałem się jednak upewnić. Pokrowce te pojawiają się ostatnio na jednym z polskich portali licytowane od złotówki i osiągają ceny powyżej stu złotych. Dziwi mnie strasznie ludzka naiwność. Kupują ten badziew bez zastanowienia mimo, że kiepszczyzna bije po oczach. Jak dobrze poszukać to okazuje się nawet, że Niemcy zaczęli produkować zielone etui z tworzywa :/ Mam nadzieję, że drodzy forumowicze mają więcej oleju w głowie, ale niniejszy temat niech będzie ostrzeżeniem, bo naprawdę pojawiła się ostatnio fala tych pokrowców i ludziska licytują jak szalenie :/ ja zdecydowanie wybiorę polskiego producenta który produkuje ręcznie szyte etui z wysokiej jakości cielęcej skóry. Pozdrawiam :)

http://allegro.pl/etui-na-pioro-dlugopis-mont-blanc-zielone-i5887220585.html#

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...