Skocz do zawartości

Pelikan Brilliant Brown 4001


D@dik

Polecane posty

Ilu jest ludzi piszących piórem czy innym narządziem, tyle jest preferencji i kolorów jakie lubimy. Wiadomo, że istnieje pewna etykieta i kolory przypisane/sugerowane do użycia w określonych potrzebach, ale szeroka gama dostępnych barw atramentów pozwala na wybranie swojego ulubionego koloru notatek. Ja lubię ciepłe barwy i jednym z moich ulubionych atramentów jest Pelikan Brilliant Brown z serii 4001.

W sprzedaży w zależności od rodzaju systemu napełniania pióra, możemy zakupić ten atrament w kałamarzu o pojemności 30ml oraz

w zwykłych nabojach przy czym cena jest niska i atrakcyjna jak na taki sympatyczny w użyciu produkt.

pelikan_braun.JPG

Akurat mam zatankowanego tym Pelikanem mojego Experta i w pisaniu notatek wyśmienicie się sprawuje. Kolor wiadomo - jednym się spodoba innym - nie. Zauważyłem, że w zależności od grubości linii troszeczkę zmienia intensywność - przy bardzo cienkiej kresce EF wydaje się być ciemniejszy, a przy grubszych stalówkach jaśniejszy i ładnie cieniujący. Atrament szybko schnie i na przykładowej F-ce Watermana już po 2 sekundach nie rozmazuje się. Mimo tego nie zdarzyło mi się by zaschnął i pióro miało problemy ze startem - a używałem go w dwóch piórach. Brilliant Brown nie marudzi nawet na najzwyklejszych rodzajach papieru i nie rozlewa się i nie strzępi. Przykładów parę słów skreśliłem właśnie na takim papierze xero.

pelikan_braun.jpg

Niestety bardzo trudno jest uzyskać skanerem jakim dysponuję równą jasność na obszarze całego obrazka (rozjaśnia nieco boki obrazu), ale jak ktoś lubi podobne "klimaty" zawsze może Pelikana wypróbować nie tracąc przy tym fortuny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...