Skocz do zawartości

Kaweco Al Sport - mały twardziel


visvamitra

Polecane posty

visvamitra

czy planujesz zrecenzować też Speciala? Chętnie poczytałbym, co o nim sądzisz, bo pióro, moim zdaniem niedoceniane, a mogące służyć za "pełnowymiarowy" odpowiednik AL Sporta (tak, wchodzi długi nabój).

 

Za stalówki Bock powinien dostać kopniaka w wiadome miejsce. 2 razy za każdą spartaczoną sztukę.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visvamitra

czy planujesz zrecenzować też Speciala? Chętnie poczytałbym, co o nim sądzisz, bo pióro, moim zdaniem niedoceniane, a mogące służyć za "pełnowymiarowy" odpowiednik AL Sporta (tak, wchodzi długi nabój).

 

Za stalówki Bock powinien dostać kopniaka w wiadome miejsce. 2 razy za każdą spartaczoną sztukę.

Mam skyline i do tego stalki F i suba 1.1. Chodzą, tzn, piszą, bez zająknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rebus, w tym drugim linku na pewno NIE jest antracytowe, a po prostu srebrne. Antracyt wygląda tak jak w linku pierwszym (może minimalnie jaśniejszy/wyraźniejszy ciemny szary). 

Dziś oglądałam w sklepie i próbowałam Al Sporty, i właśnie w tym antracytowym się zakochałam. A pamiętam że na początku nie bardzo mi się Kaweco podobały, poza Liliputem :)

Miałam tez w ręku wersję Classic, ale jednak ten plastik i złota stalówka mi się nie podobają, a taki Al Sport Antracyt.. klasa i czyste piękno. Jeszcze się minimalnie waham pomiędzy antracytem a stonewashed, ale tylko minimalnie ;)

 

Także, to będzie moje pierwsze piórko, po weekendzie jadę kupić. 

Miałam wybierać coś do 100zł, głównie między Pilotem, LAMY i ewentualnie Faber -Castell, jeszcze ten Liliput mi się podobał, ale teraz to już wolę wysupłać więcej grosza i mieć to cudo.

 

Świetna recenzja, z pewnością też mnie przekonała do Al Sporta.

 

 

Jeszcze tylko mała uwaga, wątpliwość wobec stalówki.

Testowałam stalówkę M i F, stalówka maczana w atramencie (nie zwróciłam uwagi jaki). Fka ruszyła od razu, pięknie pisze, cienko, choć trochę twarda, czuję minimalny opór z papierem. Drapaniem tego raczej nie mozna nazwać, tylko własnie jakby oporem. Czy to normalne?

 

Mka za to sunęła lepiej po papierze, ale właśnie nie wystartowała od razu. Jak już po drugim zamoczeniu ruszyła, to jednak zdarzały jej się małe pauzy, ale nie wiem czy to był ten wspomniany defekt "baby-bottom", czy kwestia tego, że stalówka tylko zamoczona w atramencie? No ale Fka to pisała dużo i pieknie po jednym zamoczeniu.

 

Potem miałam jeszcze w ręku Speciala z Mką, pióro Sprzedawcy, z szarym atramentem, i ten pisał gładko.

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam dziś pięknego Al Sporta antracytowego, ale w Piórotece :)

I tam też obsługa pierwszoklaśna ;) "pani wyszła ze sklepu baaardzo bardzo zadowolona" :))

Dzieki Maciek! :)

Potestowałam sobie tę Fkę na różnych papierach, w tym swoich notatnikach, i tylko na papierze watermana czuć było niewielki opór.. Ale niewielki i tylko na poczatku, przy pierwszym zetknięciu stalówki z papierem. Na pozostalych stalówka sunęła gładko.

Testowalam też drugą sztukę stalówki, też Fke... Ta druga byla nieco bardziej mokra, lekko przypominała już Mke. Mke, kolejną sztukę, też testowałam. Faktycznie, jak już parę razy było wspomniane na forum, stalówki mogą się różnić, dwie Fki mogą być minimalnie inne...

Zdecydowalam sie na te pierwsza, bo mam raczej drobne pismo. I nie żałuję. A taką nieco bardziej mokrą, Mkę, też pewnie sobie kupię... Za jakiś czas, z kolejnym piórem. Tyle jest fajnych atramentów do wypróbowania, nawet jeśli ograniczam się tylko do naboi... ;)

I tyle pięknych piór.... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...