Skocz do zawartości

Pelikan hub - podziękowania


kasiasemba

Polecane posty

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wiesz Robert, no jakoś zabrakło tego "wow factor" - wziąłem je w rękę, ładne jest, bardzo mi się podoba, ale sprawia wrażenie zbyt filigranowego (a trzeba pamiętać, że piór używam a nie stawiam w gablotce). Jakieś takie leciutkie, delikatne, bałbym się, że je zgniotę, no i ta celuloidowa owijka lubi podobno niektórym pękać (ostatnio pojawił się użytkownik z takim problemem). I wcale nie zrezygnowałem z jego zakupu, bo nadal szalenie mi się ta wersja podoba, jednak na liście "must have" spadło na 4-5 miejsce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt już zacząłem poszukiwania Sailora ze stalówką Music. Pokuszę się o małą korektę - Sailor ten należał do AmcK a nie Akmaca :) Akmac zaraził mnie Pelikan M805 w wersji transparentnej także też nie jest bez winy.

 

Mnie za to zaraziłeś Sailorem 1911, więc sam bez winy nie jesteś :P No ale za to wyperswadowałeś rychły zakup Pelikana M405, więc może zostanie Ci wybaczone :D

 

O tak! Visvamitra stanowczo jest pełen winy, bo i wobec mnie zawinił srodze. Nie lubię współczesnych piór, tymczasem odkąd wzięłam w rękę Liliputa z jego piórnika, to myślę i szukam, i myślę, i powtarzam sobie, że nie lubię współczesnych piór, nawet takich, które tak fajnie leżą w dłoni, nie nie lubię, nawet jeśli świetnie się komponują z notesem i są śliczne, śliczniusie... nie lubię nie lubię NIE LUBIĘĘĘ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłaś, czy nadal sobie wmawiasz, że nie lubisz? :D 

 

BTW, my tu gadu gadu, a zdjęć tyle co kot napłakał... Gdzie są te fotki, które tak namiętnie pstrykaliście przez całe spotkanie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej zdjęć... to między innymi było do mnie. Dobrze. Kilka wrzucę...

 

Zacząć wypada od zdjęcia MissHubMasterki. Znaczy Kasia. Wszyscy bardzo jej dziękujemy za niesamowitą imprezę. Dokładnie tak wyglądała na Hubie:

 

z_4408_35891__MT16000_2.jpg.jpg

 

Walizkę ciężką przydźwigała, a w niej takie różności....

 

z_4343_13721__MT15857.jpg.jpg

 

Które z uśmiechem rozdawała.

 

z_4343_49648__MT15868.jpg.jpg

 

Atmosfera była przednia

 

z_4343_2559__MT15858.jpg.jpg

 

Wertowano stare księgi

 

z_4343_29560__MT15874.jpg.jpg

 

oraz recenzje atramentów

 

z_4378_64208__MT15910.jpg.jpg

 

Można było - rzecz jasna - wypróbować atramenty Pelikana

 

z_4408_25963__MT15981.jpg.jpg

 

Nie zabrakło piórowych kolekcji, na stole

 

z_4408_56243__MT15983.jpg.jpg

 

oraz w łapkach Wytrawnych Znawców

 

z_4378_10389__MT15893.jpg.jpg

 

Na prośbę Łukasza wykonałem też niewielką fotodokumentację połączoną z impresją na Dzika i stalówkę.

 

z_4408_7046__MT16018.jpg.jpg

 

Ufff.... Więcej zdjęć wrzuciłem po prostu na stronę. Kto ciekawy - niech zajrzy tutaj

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Robert, no jakoś zabrakło tego "wow factor" - wziąłem je w rękę, ładne jest, bardzo mi się podoba, ale sprawia wrażenie zbyt filigranowego (a trzeba pamiętać, że piór używam a nie stawiam w gablotce). Jakieś takie leciutkie, delikatne, bałbym się, że je zgniotę, no i ta celuloidowa owijka lubi podobno niektórym pękać (ostatnio pojawił się użytkownik z takim problemem). I wcale nie zrezygnowałem z jego zakupu, bo nadal szalenie mi się ta wersja podoba, jednak na liście "must have" spadło na 4-5 miejsce ;)

 

Wiele piór zrobiło na mnie woow, ale z perspektywy czasu, ów okrzyk wydaje się krzykiem w butelkę po mleku ;)

I tak jest z wieloma piórami, dziś wooow, a jutro "next".

M405 jest małe, ja takie lubie, Łukasz nie, Marwis też nie. Innymi słowy są ludzie którzy lubią mniejsze pióra oraz tacy co wolą większe (znam użytkownika FOP który uwielbia M1000 i uważa ten rozmiar za swój ulubiony).

Przed zakupem warto sprawdzić rozmiar. Dla visvamitry myślę, że M600 by pasował. Dla Ciebie może M600, może M800.

Byłeś na Hubie, trzeba było macać wszystkie ptaszory :P

 

Nie słuchaj niektórych, słuchaj tych co mają Pelikanów na pęczki. Zapytaj np. Stickyfingera ile zna przypadków pękniętej owijki na ile Pelikanów które przeszły przez jego ręce; bo to że komuś pękła nie znaczy, że wszystkie zaraz pękną ;)

TWSBI psuły się na potęgę i jakoś nie przeszkadza to innym kupować te pióra.

 

Mam gromadkę Pelikanów i wszystkie działają bez zarzutu. Niektóre są z lat 30 i 40, więc przeszły już sporo, w tym wojnę, ale mają się znakomicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macałem ptaszory, i to chyba w różnym wieku i we wszystkich możliwych rozmiarach (bez skojarzeń proszę! :D)  - od 150 przez M200, M600, osiemsetkę i M1000 też (ten ostatni to bydlę) i najbardziej odpowiada mi M400/M600. Jednak w przypadku wspomnianego M405 jakoś tak mi ciśnienie opadło gdy go obejrzałem. Może miałem zbyt wielkie oczekiwania, bo wzdycham do niego od kilku miesięcy. Kupić na bank kupię, bo mi spać po nocach nie da, ale nie teraz. W tej chwili na prowadzenie wyszedł Sailor 1911, który mnie urzekł klasycznym wyglądem, piękną stalówką i rozmiarami w sam raz do mojej małej dłoni ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pelikanów, mnie M805 w wersji demonstrator spać nie daje. Trzeba będzie przyoszczędzić.

 

To duże pióro. Oglądałeś czy pisałeś nim Łukasz?

Dla mnie za duże i za cięzkie. M600 już jest na granicy wielkości i ciężkości.

Co prawda kiedyś będę miał w swych zbiorach, ale na razie nie.

No i może dlatego, choć wzdycham do Antracyta, wciąż go nie mam :P

 

PS. A pióro Łukasza M405 ze srebrnym wykończeniem jest przepiękne. Pozytywnie mu zazdroszczę i ostrzę sobie zęby na nie :D

Edytowano przez Akszugor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem demonstratorem Akmaca. Serce zabiło mi szybciej. Zagadałem do Adama i zaproponowałem mu w zamian Haolilai 908 a on się nie zgodził. Nigdy nie zrozumiem ludzi.

 

Co do mojego pióra - może je odsprzedam w korzystnej cenie i kupię 800. Jeszcze myślę. Ale ta osiemset piątka chodzi za mną. Oj chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproponowałem mu w zamian Haolilai 908 a on się nie zgodził. Nigdy nie zrozumiem ludzi.

 

A ja rozumiem. Próbowałem toto otworzyć, ale jakieś wybrakowane było, bałem się mocniej pociągnąć, żeby nie zepsuć jeszcze bardziej :D  redface

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem demonstratorem Akmaca. Serce zabiło mi szybciej. Zagadałem do Adama i zaproponowałem mu w zamian Haolilai 908 a on się nie zgodził. Nigdy nie zrozumiem ludzi.

 

Co do mojego pióra - może je odsprzedam w korzystnej cenie i kupię 800. Jeszcze myślę. Ale ta osiemset piątka chodzi za mną. Oj chodzi.

 

A jaka to korzystna cana? Wiesz, oczka mi zapłonęły :P

I jaka będzie stalówka po wymianie (wiem, mówiłeś, ale wolę byś przypomniał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrew - no weź. Nie doceniasz tego systemu zamknięcia. To celowo tak, żeby ktoś niewtajemniczony nie dobrał się do stalówki wykoananej z meteorytu. To ta nowa chińska kosmiczna technologia. Nie wiecie, co tracicie. Ale nic straconego - oferta jest wciąż aktualna ;)

 

@Akszugor - jeszcze nie podjąłem decyzje. Jak dojdzie do mnie nowa M-ka popisze piórem dwa - trzy tygodnie i będę wiedział, czy u mnie zostanie, czy w jego miejsce pojawi się większy brat (M605 / M805) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej zdjęć... to między innymi było do mnie. Dobrze. Kilka wrzucę...

 

Zacząć wypada od zdjęcia MissHubMasterki. Znaczy Kasia. Wszyscy bardzo jej dziękujemy za niesamowitą imprezę. Dokładnie tak wyglądała na oraz w łapkach Wytrawnych Znawców

 

PIĘKNE zdjęcia

Dziękuję, tym bardziej, ze się mocno spóźniłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urok Pelikana jest w jego ciągłości wzorniczej. Podobnie (według mnie) robi MB z linią Meisterstuck czy GvFC.  Niezależnie od tego, które pióro zobaczysz, wiesz, kto je wyprodukował.

Ktoś tu się na mnie powoływał, co lubię lub nie.

Rozmiary to wypadkowa: wielkości dłoni, typu pisania, upodobań, itp. Można mnożyć.

Moje preferencje względem tego tematu? Pelikan 400NN, M6xx, MB 145-146, M8xx. Lubię słuszny rozmiar, ale bez przesady i nie zmienia o faktu, ze zdarza mi się pisać różnymi piórami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...