Jump to content

Noodler's w plastikowych butelkach


Recommended Posts

Szklana butelka przyczyniała się do duszy atramentu. Natomiast jeśli plastikowa spowoduje, że atrament będzie tańszy, przez co będzie można go kupić więcej ;), to ok. Jeśli producent chce ciąć tylko koszty, żeby więcej zarobić to nieładnie z jego strony. Zawsze jakieś fajne buteleczki można wyhaczyć w sklepach i przelać ;) wtedy nikt takich miał nie będzie, nawet producent.

Edited by Rufuz
Link to comment
Share on other sites

Bo naklejka stara od szklanych butelek. Pewnie na nowych już zaznaczy zmianę objętości :)

 

Zobaczymy, ale do filmiku, mógł już dać etykiety poprawne.

 

 

Ostatnio modne jest u producentów pozostawiania takiego samego opakowania i zmniejszania gramatury, np. dotychczasowa czekolada 100 g wyglądem nie różni się, ale ma już 90 g (to samo dotyczy innych produktów spożywczych z chlebem włącznie).

Link to comment
Share on other sites

Tak - a marketingowcy tłumaczą to jako dbałość o zdrowie konsumenta :)

 

Co do zmiany butelek Andrew słusznie zauważył, ze na FPN jest długi watek, w którym wypowiada się twórca Noodler's - Nathan Tardiff. Plastik jest tymczasowym rozwiązaniem. Tardiff chce utrzymać cenę atramentu. Żeby to zrobić musi znaleźć nowego dostawcę szklanych butelek. Przyznam szczerze, że nie rozumiem go. RYnek rosnie, ceny się zmieniają, mało kto obraziłby się na niego za niewielka podwyżkę. Przecież ceny 12.5 $ za 90 ml nie da się utrzymać zawsze. Podrożeją barwniki, podrożeje szkło, energia elektryczna itd. itp.

 

No ale nic to. Jego wybór. Mnie plastik nie przeszkadza, ułatwi co najwyżej transport międzynarodowy. Oczywiście wolałbym szkło, ale nie będę narzekał.

Link to comment
Share on other sites

Noodlers się uparł że wszystko z czego korzysta musi być made in USA ;) 

Co jest pewnym problemem. - z drugiej strony produkuje na taką skalę że może sobie pozwolić na butelki zaprojektowane i wyprodukowane pod jego potrzeby. 

 

Odnośnie butelek - to jedna i druga mogą mieć pojemność nominalną około 3 uncji, ale pojemność całkowita butelki plastikowej może być po prostu zdecydowanie większa :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...