Skocz do zawartości

Pióro do notatek


Hataka

Polecane posty

Ja polecam Lamy Safari/Al-Star - pisze się wygodnie i gładko, są lekkie. Konwerter niestety trzeba dokupić, ale budżetu nie zrujnuje. Ze względu na profilowanie sekcji najlepiej jednak je wcześniej wypróbować (o ile się da), bo słyszałem, że niektórym ono przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemisphere, moim zdaniem zbyt często zawodzą. Podobnie jak poprzednicy polecam Lamy Safari lekkie i niezawodne albo Pilota 78 G, który śmiga najlepiej w tej cenie i też jest lekki. Pilot komfortem pisania przebija pióra ze znacznie wyższych przedziałów cenowych. Ja nabywałem Piloty na zagranicznym portalu bezpośrednio z Japonii. Tak było najtaniej. A poza tym takie wątki występują na forum chyba w dziesiątkach sztuk. Warto poszukać i poczytać przed zadaniem pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 PLN dałem na e-bay'u za Hero 100 z przesyłką do Polski (kupowałem od sprzedawcy yespen).

Jest to Chińskie "F" odpowiadające europejskiemu "EF".

Wersja z tworzywa sztucznego (w odróżnieniu od wersji flighter) nie jest ciężka.

 

Mój egzemplarz jest bliski ideału, ale chińskie pióra to loteria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaskoczę was.... Platinum Preppy 0,2 mm lub 0,3 cena za pierwszą wersję 22 zł za drugą 18 zł. Nie wierzyłem, że to może w ogóle pisać za te pieniądze. Kupiłem wersję 0,3 plastik naprawdę niezły pisze jak na cenę rewelacyjnie. Szczerze polecam

Idzie usunąć napis preppy z korpusu tego pióra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aventador, niestety nie. Jest to sitodruk, jak zdrapiesz będzie masakra. Możesz kupić takie jak napisała Felicja Plaisir, ale ono nie występuje w wersji 0,2 mm. W Plaisir jest ta sama stalówka co w Preppy, tyle, że Plaisir jest metalowe.

 

Można kupić oba modele i wymienić sekcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aventador, niestety nie. Jest to sitodruk, jak zdrapiesz będzie masakra. Możesz kupić takie jak napisała Felicja Plaisir, ale ono nie występuje w wersji 0,2 mm. W Plaisir jest ta sama stalówka co w Preppy, tyle, że Plaisir jest metalowe.

Ależ tak!! To nie żaden sitodruk tylko łatwo zmywalny lakier. Schodzi łatwo i nie zostawia żadnych śladów. Plastik błyszczy jak nowy.

Trzeba zmyć zmywaczem do paznokci, zabrałem żonie jakiś. Zmyłem kolorki z pięciu sztuk, bo tyle było w komplecie. Mam teraz pióra zakraplaczowe. Różne atramenty fajnie w nich pływają.

pozdr. Ch.

Troszkę trzeba pomiziać wacikiem, ale puści.

Edytowano przez chomsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tak!! To nie żaden sitodruk tylko łatwo zmywalny lakier. Schodzi łatwo i nie zostawia żadnych śladów. Plastik błyszczy jak nowy.

Trzeba zmyć zmywaczem do paznokci, zabrałem żonie jakiś. Zmyłem kolorki z pięciu sztuk, bo tyle było w komplecie. Mam teraz pióra zakraplaczowe. Różne atramenty fajnie w nich pływają.

pozdr. Ch.

Troszkę trzeba pomiziać wacikiem, ale puści.

Właśnie też myślałem że zmywaczem zejdzie, tylko że jak kiedyś to zrobiłem na innym piórze* został nieprzyjemny ślad. Lakier strasznie zmatowiał; to miejsce było szorstkie w dotyku, ale fajnie że w tym piórze schodzi. Też chce zrobić z niego zakraplacz - czy potrzeba do niego uszczelek, czy po zakręceniu atrament nie wycieknie?

 

*edit - był to wyrób pióropodobny, więc nie było duzych strat

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...