Skocz do zawartości

Aurora/Montegrappa/Pelikan


Ka.Er

Polecane posty

Witam, przymierzam się do kupna nowego pióra. Waham się między trzema modelami:

-Pelikan M805

-Montegrappa Espressione

-Aurora Ottantotto 88 ST

W Pelikanie nie podoba mi się materiał wykonania klipu i obręczy, ponieważ jest posrebrzany, wolałbym czysty kruszec. W Aurorze znowu spotykam się z pokryciem pierwotnego materiału, dlatego pod względem wykonania najbardziej mi pasuje Montegrappa. Mimo tych uprzedzeń wszystkie modele są dla mnie atrakcyjne i dobrze mi się nimi pisze.

Który model wybralibyście spośród tych trzech i dlaczego?

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie sklepowego Montegrappy? Ja bym brał Montblanc LeGrand. :P

Albo 15 Sheafferów Imperial.

W kwestii Montegrappy, zorientuj się, jak aktualnie wygląda kwestia reklamacji. 1,5 roku temu było kiepsko. Kolega przywiózł sobie coś podobnego z wolnocłówki (chyba Micrę). Paskudne problemy z przepływem. W sklepach sprzedających Montegrappę polecano mu wysłać pióro za granicę - brak serwisu w Polsce.

Może coś się od tamtej pory zmieniło.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro w tej cenie może być tak awaryjne, jak każde inne.

Nie wiem, co się najczęściej psuje w Montegrappie. Wspomniane wyżej problemy z przepływem zdarzają się u wszystkich producentów, nawet tych do niedawna (10-20 lat temu ;)) bezawaryjnych.

Za LeGranda w salonie płaciłem 1,5 roku temu około 1800 zł. Oszalały te ceny, albo mamy 25% inflację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...