Skocz do zawartości

Brulion Oxford Signature A5


Polecane posty

Oxford to jedna z marek, które nie potrzebują przydługiego wprowadzenia. Bruliony Oxford wyróżniają się na tle konkurencji jakością i bardzo dobrą dystrybucją. Można je kupić niemal w każdym sklepie papierniczym oraz w sieciach supermarketów i dyskontów. Oczywiście są droższe niż zeszyty Herlitz, czy Top 2000, ale biją je jakością na głowę.

 

pNZCrZ.jpg

 

Spółka Oxford powstała w 1910 roku we Francji. Przez lata wyrobiła sobie silną pozycje na rynku papierniczym. W 1982 roku marka ta została kupiona przez grupę Hamelin, dzięki czemu opatrzone logo Oxford bruliony, kalendarze, organizery i notesy trafiły pod strzechy. Hamelin to silny gracz na rynku artykułów biurowych. 

 

i4Bmb9.jpg

 

7sS0Yq.jpg

 

jhLLen.jpg

 

0mm6Xm.jpg

 

Brulion z serii Signature kupiłem jakiś czas temu i jestem z niego zadowolony. Tym bardziej, że kupiłem go za ułamek ceny rynkowej, dokładniej – za 3,70 PLN. Jak? Księgarnie Matras mają czasami problem z przypisaniem produktom odpowiednich kodów. Cena oficjalna wynosi około 20 PLN.

Brulion ten można kupić w ośmiu kolorach, czterech damskich, czterech męskich. Podoba mi się świetnej jakości papier, szycie stron ułatwiające ich płaskie rozłożenie na skanerze. Zawartość zeszytu chroni  elastyczna gumka. Na ostatniej stronie znajduje się  kieszeń na notatki lub bilety.

 

Papier

 

f2kXyw.jpg

 

 

5NCRUd.jpg

 

IWFGE9.jpg

 

Między twardymi okładkami znajdziemy dziewięćdziesiąt sześć kartek w kratkę wykonanych z papieru optycznego o gramaturze 90 g. Lubię ten papier. Lubią go też stalówki piór wiecznych.

Mało jest atramentów, które byłyby w stanie przebić kartkę Oxforda. Znam dwa. 

 

Tym, co może irytować jest niska chłonność papieru. Czas schnięcia atramentów jest na tym papierze długi. W rezultacie łatwo rozsmarować dłonią dopiero co napisany tekst. Nie jestem przekonany, czy mańkuci pokochają ten papier.

 

 

 

 

Podsumowanie

 

Signature to udany brulion. Swoją rolę spełnia doskonale. Nie jest przesadnie ładny, ale nie czuję potrzeby owinięcia go w papier śniadaniowy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo lubię papier Oxford. Z uwagi na cenę - kupuję raczej na wyprzedażach i promocjach. W czerwcu w outlecie Tesco wystawili zeszyty A5 - w tym Oxfordy - w promocyjnej cenie 20 groszy za sztukę. Co ciekawe cena była taka sama, niezależnie od tego czy zeszyt miał kart 16, 32 czy 60. Wyryłem ze stosu chyba wszystkie dostępne Oxfordy. Już je zresztą w dużej części dziecko młodsze zabrało celem pisania w szkole. Ponieważ pisze piórem - dobry papier sobie ceni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zaskoczyła mnie cena i miejsce zakupu - w sumie to nigdy się tam nie przyglądałem notesom, ale widzę, że pora to zmienić :D

Ja też kupiłem kilka notatników Oxforda w Matrasie. Szyty notes A5 za 5 zeta :-). Tylko trzeba poszukać bo zwykle leżą na spodzie pod innymi zeszytami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłam Oxfordy, bo była przecena na nie. I w sumie mnie zawiodły. Lepiej się na nich nie pisze niż na zeszytach z Lidla, a zajmują więcej miejsca. Natomiast są lekkie i jest szansa, że okładka nie rozwali się po miesiącu. Niewątpliwie przy rysowaniu na marginesach przebijać będą mniej niż Lidlowe zeszyty, ale to mi nie przeszkadza, bo nie rysuję na marginesach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, mogłabyś to rozwinąć?

Na zeszytach z Lidla piszę zawsze, bo jest to najbliższy większy sklep i złego słowa o nich nie powiem, bo nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów. Oxford ma gładsze kartki, ale przy pisaniu nie robi mi to żadnej różnicy, pióro sunie po papierze dokładnie tak samo. Jest jedna mała różnica, czyli delikatne prześwitywanie atramentu na zeszytach z Lidla. Jest to tylko kosmetyczna sprawa i nie robi jakiejś znacznej różnicy. Te zeszyty produkuje firma Interdruk. Jak chcesz mogę dać próbkę pisma.

 

 

Szkoda, że Rhodia nie robi takich zeszytów.Co do Auchana to jakiś czas temu kupiłem zeszyt firmy Interdruk i był zadziwiająco dobry

Kupienie tych zeszytów w Auchanie - przepłacanie. Niestety ja musiałam tam kupić, bo tylko tam były zeszyty A4. Powiem szczerze, że o ile w Lidlu te zeszyty kosztowały ok. 1zł, to w Auchanie kosztowały po 3-4zł. W sumie to nie robi wielkiej różnicy przy jednym zeszycie, ale ja ich potrzebowałam ze dwadzieścia (niezły przerób zeszytów w szkole...) i wszystko do kupy, razem z Oxfordami wyszło ok. 80zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na zeszytach z Lidla piszę zawsze, bo jest to najbliższy większy sklep i złego słowa o nich nie powiem, bo nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów. Oxford ma gładsze kartki, ale przy pisaniu nie robi mi to żadnej różnicy, pióro sunie po papierze dokładnie tak samo. Jest jedna mała różnica, czyli delikatne prześwitywanie atramentu na zeszytach z Lidla. Jest to tylko kosmetyczna sprawa i nie robi jakiejś znacznej różnicy. Te zeszyty produkuje firma Interdruk. Jak chcesz mogę dać próbkę pisma.

 

 

Kupienie tych zeszytów w Auchanie - przepłacanie. Niestety ja musiałam tam kupić, bo tylko tam były zeszyty A4. Powiem szczerze, że o ile w Lidlu te zeszyty kosztowały ok. 1zł, to w Auchanie kosztowały po 3-4zł. W sumie to nie robi wielkiej różnicy przy jednym zeszycie, ale ja ich potrzebowałam ze dwadzieścia (niezły przerób zeszytów w szkole...) i wszystko do kupy, razem z Oxfordami wyszło ok. 80zł.

Ja z chęcią przyjrzałbym się różnicom Lidl vs Oxford, oczywiście jeśli to żaden problem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...