Jump to content

Od nib creep do potopu, czyli Pilot MR


tauriel

Recommended Posts

Ahoj :)
mój Pilot MR jest chyba jakimś pechowym egzemparzem. Zawsze lubił sobie chlapnąć, no ale żeby się aż tak stoczyć!
Nib creep od urodzenia, ale teraz puszcza atrament przy przenoszeniu na krótkie dystanse (oczywiscie zabezpieczony wydawałoby się, odpowiednio) do takiego stopnia, że czarne paluchy i czasem ciuchy gwarantowane. Jakieś sugestie co z nim zrobić?

Bonus: naboje Pelikana czasem ciut przeciekają (przy otwarciu pióra są "zroszone" własnym atramentem) a tłoczek, również Pelikana, strzelił przy pierwszym użyciu. No i spróbuj takiemu dogodzić...


pomocy? :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Markol

"Pocenie" stalówki to niestety typowa przypadłość tego modelu :bezradny: A takie obfite lanie wskazywałoby na jakąś nieszczelność. Zakładam, że wydarzyło się to z niejednym, teoretycznie pasującym nabojem, więc to raczej nie jego sprawka. Stawiałbym na uszkodzenie sekcji lub spływaka. Spływak można pozyskać z Plumixa, bo to ten sam typ. Natomiast jeśli sekcja jest pęknięta, to gorsza sprawa i chyba opłacałby się wtedy zainwestować w nowe pióro.

Link to comment
Share on other sites

No chyba że gdzieś gruchnął w międzyczasie o podłoże :hmm1:

Nie zdarzyło mu się (chyba że mam w otoczeniu kogoś perfidnego?! :ph34r:)

W sumie może faktycznie go zaniosę, nie jest mi teraz potrzebny aż tak bardzo, a jak ma dalej takie cyrki odstawiać... Najwyżej odrzucą reklamacje  :)

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Dobra, szybka akcja.

 

1. Wyjmij konwerter/nabój.

2. Obejrzyj konwerter od strony szyjki - nie jest aby pęknięta? Mi się takie coś zdarzyło w konwerterze Pelikana zamontowanym w MR - początkowo niewidoczne pęknięcie szyjki momentalnie się poszerzyło i konwerter zaczął wypadać chlapiąc po bokach.

3. Jeśli konwerter jest cały, to weź chusteczkę, chwyć za stalkę i wyciągnij ją z sekcji razem ze spływakiem. Dokładnie pooglądaj sobie stalkę i spływak (czy coś aby nie jest ułamane, ukruszone, wygięte).

4. Jeśli wszystko ok, to przepłucz całe to tałatajstwo, wysusz, złóż (nie da się pomylić - na spływaku są nacięcia w miejscu, gdzie powinny znajdować się skrzydełka stalówki).

5. Wepchnij ostrożnie stalkę i spływak w sekcję. Pilnuj, żeby stalka nie przesunęła się na spływaku w trakcie montażu w sekcji.

6. Napełnij pióro i przetestuj, czy działa. Jak nie rzyga atramentem, to super. Jak rzyga, to reklamuj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...