Jump to content

Montblanc Writers Edition: Leo Tolstoy


Mariusz888

Recommended Posts

"Montblanc od 1992 r. co roku składa hołd wielkim pisarzom tworząc limitowane edycje poświęcone najznamienitszym przedstawicielom tej profesji.

Chyba każdy zna powieści „Anna Karenina” czy „Wojna i pokój”. To właśnie ich twórca stał się inspiracją dla projektantów firmy Montblanc. Lew Tołstoj, bo to o nim mówimy, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy rosyjskich. Jego wpływ na ludzkość był niewątpliwie znaczący. Jego filozofia stanowiła podwaliny tołstoizmu. Pisarz urodził się w 1828 roku w Jasnej Polanie na terenie Rosji. Rodzice pisarza wywodzili się z arystokratycznych rodów Tołstojów i Wołkońskich. Po ślubie z Zofią Bers na stałe osiadł on w Jasnej Polanie i poświecił się życiu rodzinnemu, gospodarstwu oraz pisaniu. Zmarł w roku 1910.

Skuwka i sekcja wykonane są z ciemnoszarej żywicy. Na szczycie skuwki odnajdziemy logo Montblanc. Górny fragment korpusu to również żywica w niebieskim, marmurkowatym odcieniu. Całość uzupełniają platynowane pierścienie. Barwy tych elementów mają odzwierciedlać kolory z okładki pierwszej poważnej pracy Tołstoja i jego notesu, w którym pisał on swoje dzieła. Ornament na pierścieniu skuwki zainspirowany został tradycyjnym rosyjskim wzorem tkaniny, zdobiącej odzież noszoną przez Tołstoja.ę

Czytaj całość
 

Ja szczerze mówiąc nie wiem co o nim myśleć. Na pewno ciekawe, ale raczej nie z tych w przypadku których myślałbym o zakupie (głównie chodzi o moje preferencje stylistyczne bo jakości wykonania nie można nic zarzucić - oglądałem go pokazie organizowanym przez MB)

 

montblanc_leo_tolstoy5.jpg

 

montblanc_leo_tolstoy2.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Markol

Ładne, chociaż te odniesienia kolorów i wzorków do postaci Tołstoja wydają mi się lekko naciągane.

Biorąc pod uwagę prawdopodobną cenę jestem dziwnie spokojny, że pióro to nie znajdzie się  w mojej kolekcji, ale jakoś sobie z tym poradzę ;).

Dzięki za ciekawy materiał :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...