Skocz do zawartości

Waterman South Sea Blue (Inspired Blue) – Wielki test atramentów – 23 kolory w 21 dni


ArielN

Polecane posty

Co prawda na zdjęciu figurują naboje, ale koszty policzmy klasycznie – dla podstawowej szklanej butelki. Ile trzeba wysupłać z kieszeni na Watermana South Sea Blue? Tyle samo co na Floridę Blue - około 18 PLN za 50 ml (0,36 PLN za ml).

Waterman_South_Sea_blue.jpg

Waterman South Sea Blue – Wielki test atramentów – 23 kolory w 21 dni

Waterman_South_Sea_blue_test_atramentow.jpg

Waterman South Sea Blue – Wielki test atramentów – 23 kolory w 21 dni

Właściwości Watermana South Sea Blue to praktycznie kalka atramentu Waterman Florida Blue. Różnica dotyczy przede wszystkim przepływu (słabszy niż w przypadku Floridy) oraz wysychania (nieco dłuższe). Za South Sea Blue kryje się jednak coś nietuzinkowego. Jest to kolor.

South Sea Blue to pierwszy prawdziwy turkus z jakim miałem do czynienia. Kolor głęboki i w niewymuszony sposób egzotyczny. Na półkach polskich sklepów to nadal jeden z nielicznych dowodów na to, że pisać można nie tylko „granatowym” lub czarnym.

Uwielbiam ten turkus.

Notka dotycząca nazewnictwa:

W IV kwartale ubiegłego roku Waterman wprowadził zmiany wizerunkowe w swojej linii atramentów. Dotychczasowe kolory zmieniły nazwy i opakowania. Rozmawialiśmy na ten temat kilka dni wcześniej:

Nowe atramenty Waterman? Nie do końca

Na wszelki wypadek jeszcze raz zamieszczam tabelę z nowymi nazwami:

nowe_nazwy_atramentu_waterman1.jpg

Atrament Waterman – nowe nazwy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie ten kolor jest zielonawy... dlatego mnie to odrzuciło. Byłem podniecony recenzją na forum, gdzie test wypadł tak:

wssb1-3.jpg

U mnie natomiast wygląda on bardziej zielono. Fotografia, poniżej nie oddaje tego odcienia o dziwo bo tu wyszło bardziej niebiesko (ten po lewej to South Sea Blue, a po prawej Pelikan Turquoise, który w realu jest niebieskawy i bardziej przypomina to co na zdjęciach).

kBUrB.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...